Нацбанк пояснив рекордний попит на валюту

Нацбанк пояснив рекордний попит на валюту

Фото: РБК-Україна

Українці активно купували валюту у грудні

Валютний ринок залишився контрольованим завдяки достатнім обсягам інтервенцій, запевнили в НБУ.

Значні бюджетні витрати наприкінці 2023 року і посилення невизначеності щодо надходження зовнішнього фінансування зумовили зростання попиту на іноземну валюту в Україні. Про це йдеться у Макроекономічному та монетарному огляді НБУ (січень 2024 року), оприлюдненому напередодні.

“Збільшився й попит на іноземну валюту з боку імпортерів харчових та побутових товарів, пального, а також електроенергії”, – йдеться в огляді.

За даними регулятора, у грудні видатки сягнули “рекордних безпрецедентних обсягів”. Загалом у 2023 році видатки зросли на близько 50% р/р попри значну базу порівняння попереднього року.

Основними напрямами видатків передбачувано стали сфери оборони і безпеки та соціальне забезпечення. Також вірогідно в грудні збільшилися капітальні видатки після їх певного пригальмування у попередньому місяці. Це може бути пов’язано із виконанням інфраструктурних проектів і ремонтних робіт разом з компенсацією громадянам пошкодженого майна, додали в Нацбанку.

Як зазначається в огляді, за винятком останніх днів, упродовж грудня скорочувалася різниця між готівковим та офіційним курсом долара, зокрема завдяки скасуванню обмежень для банків та небанківських фінансових установ на продаж готівкової іноземної валюти населенню.

Під впливом цих чинників НБУ збільшив інтервенції на міжбанку до 3,6 млрд доларів.

“Достатні обсяги інтервенцій та додатна дохідність гривневих інструментів у реальному вимірі забезпечили контрольованість валютного ринку”, – запевнили в НБУ.

Нагадаємо, на поточному тижні офіційний курс долара оновив історичний рекорд. А українці в грудні придбали рекордну кількість валюти за 11 років.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp