Tesla відкликала 1,6 млн електромобілів у Китаї

Tesla відкликала 1,6 млн електромобілів у Китаї

Фото: Getty Images

Автомобілі Tesla на заводі у Шанхаї

У проблемних авто після ввімкнення функції автоматичного керування водії відволікаються від контролю за дорогою і це призводить до збільшення ризику аварій.

Компанія американського бізнесмена Ілона Маска Tesla відкликала понад 1,6 млн експортованих до Китаю електромобілів моделей S, X, 3 і Y через проблеми з автоматичним рульовим управлінням та системою розблокування дверей. Про це напередодні повідомило Associated Press з посиланням на Державне управління з регулювання ринку КНР.

Вказано, що Tesla Motors у Пекіні та Шанхаї використовуватиме дистанційне оновлення для вирішення проблем, тому в більшості випадків власникам авто не потрібно буде відвідувати сервісні центри.

У проблемних авто після ввімкнення функції автоматичного керування водії відволікаються від контролю за дорогою і це призводить до збільшення ризику аварій.

Порушення в роботі логічного керування розблокуванням дверей для електромобілів Model S і Model X стосується 7538 авто, виготовлених у період із 26 жовтня 2022 року по 16 листопада 2023 року. Їх необхідно усунути, щоб запобігти відкриванню дверних замків під час зіткнення.

Відкликання в Китаї відбувається після того, як минулого місяця у США було відкликано понад 2 млн електромобілів Tesla для вдосконалення системи моніторингу стану водіїв.

Воно стало наслідком дворічного розслідування Національної адміністрації безпеки дорожнього руху США, яке виявило несправність системи у серії аварій, що сталися під час використання водіями частково автоматизованої системи водіння Autopilot. Деякі ДТП були смертельними.

Внесені оновлення мають на меті змусити водіїв, які використовують систему автопілота Tesla, не відволікатись і приділяти більше уваги дорозі. У документах, поданих компанією до уряду США, йдеться, що онлайн-зміна програмного забезпечення збільшить кількість попереджень і сповіщень водіїв, щоб вони тримали руки на кермі.

Раныше стало відомо, що Tesla інвестує 15 млрд доларів у завод в Мексиці протягом наступних двох років. Його збудують у штаті Нуево-Леон.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp