Холдинг російських олігархів вимагає від України 1 млрд доларів

Холдинг російських олігархів вимагає від України 1 млрд доларів

Фото: Getty Images

Російські мільярдери Михайло Фрідман і Петро Авен

За рішенням українського уряду влітку 2023 року Sense Bank було націоналізовано, він залишиться під державним управлінням до закінчення воєнного стану в країні.

Компанія ABH Holdings SA, яка є офіційним представником структур колишнього Альфа-Банку, подала проти України судовий позов та вимагає відшкодувати їй збитки від націоналізації Sense Bank (колишній Альфа-банк Україна), яку в компанії називають “незаконною експропріацією”. Суму збитків компанія оцінила більш ніж у один мільярд доларів. Про це у п’ятницю, 5 січня, повідомляє прес-служба компанії. 

Правовою основою позову є договір між Бельго-Люксембурзьким економічним союзом та Урядом України про взаємне залучення та захист інвестицій.

“Позов подано до Міжнародного центру з врегулювання інвестиційних спорів (ICSID), провідного світового органу з вирішення спорів між інвесторами та державами під егідою Світового банку у Вашингтоні, округ Колумбія”, – йдеться у заяві.

Як стверджує ABH Holdings, Україна “незаконно відібрала” банк у власників, бенефіціарів та акціонерів і примусово націоналізувала його, “поєднуючи методи корпоративного рейдерства та військової спекуляції”. Крім того, на думку ABH Holdings, українська влада розгорнула кампанію з дискредитації головних акціонерів банку, нібито використовуючи проти них методи “чорного PR”.

До акціонерів ABH Holdings входять співзасновники російської компанії Альфа Груп Михайло Фрідман і Петро Авен. Українське відділення Альфа-Банку після початку російського вторгнення в Україну було перейменовано в Sense Bank. 

Sense Bank був націоналізований в Україні влітку 2023-го. Держава в особі Мінфіну придбала банк за 1 гривню. У Нацбанку України приводом для націоналізації sense назвали зв’язок Фрідмана і Авена з Росією, а також чинні проти них персональні санкції.

У грудні 2023 року СБУ оголосила Фрідмана в розшук.За даними СБУ, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Фрідман вклав близько двох мільярдів рублів у кілька військових заводів в РФ. Серед іншого йдеться про “Тульський патронний завод” і “Уральський оптико-механічний завод імені Яламова”, який виробляє високотехнологічне обладнання для російських бойових літаків і вертольотів.

Раніше ми вже писали,що Михайло Фрідман так ще один російський мільярдер Петро Авен назвали помилкою свої мільярдні інвестиції в європейські країни.

Як відомо, в березні 2022 року Авен і Фрідман потрапили під санкції ЄС та Великої Британії, а у серпні 2023 року – у “чорний список” Міністерства фінансів США.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp