В Україні можуть скасувати індексацію пенсій

В Україні можуть скасувати індексацію пенсій

Фото: Getty Images

Індексації пенсій у 2024 році може не бути

В Україні можуть скасувати заплановану з 1 березня індексацію пенсій у випадку затримки фінансової допомоги Заходу.

 

У разі відсутності міжнародної фінансової допомоги індексація пенсій у 2024 році може не відбутися. Про це в ефірі телемарафону заявила міністр соціальної політики Оксана Жолнович.

 

“Хочу заспокоїти всіх пенсіонерів, які отримують пенсію за віком, тому що більша частина пенсійних доходів і надходжень, які розподіляються Пенсійним фондом, – це наші внутрішні надходження, які забезпечуються нашими українськими платниками, зокрема, нашими військовими. Оскільки вони всі платять ЄСВ, то наш Пенсійний фонд стабільно тримається на українських коштах”, – сказала вона. За словами міністра, у зв’язку з цим проблем із виплатою пенсій не має бути.

 

“Можливо, не вдасться, якщо насправді будуть такі ризики, як відсутність міжнародної фінансової допомоги, говорити про індексацію, але базова пенсія буде виплачена і на це ми знайдемо кошти з внутрішніх українських ресурсів”, – запевнила Жолнович.

 

Глава Мінсоцполітики додала, що всі підвищення та індексації в бюджет закладені, і вона сподівається, що ресурси на це будуть знайдені.

 

“Я думаю, що ми зможемо впорається з цими викликами. Я б не хотіла наразі передчасно лякати пенсіонерів тим, що вони не отримають відповідно до закону свої пенсії й підвищення на рівень інфляції, які передбачені. Поки що ми готові їх робити”, – сказала Жолнович.

 

Щодо соціальних виплат, зокрема, допомога малозабезпеченим особам, ВПО та іншим категоріям, то, за її словами, ці видатки фінансуються міжнародними партнерами.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp