Підприємцям збільшили компенсації за працевлаштування переселенців

Підприємцям збільшили компенсації за працевлаштування переселенців

Фото: pixabay.com (ілюстративне фото)

Брати на роботу переселенців стане ще вигідніше

Роботодавці, які беруть на роботу ВПО, наступного року отримають право на компенсацію до 24 тисяч гривень, або до 48 тисяч гривень за працевлаштування ВПО з інвалідністю.

В Україні збільшилися строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та ВПО з інвалідністю. Про це повідомила заступниця міністра економіки Тетяна Бережна, передає пресслужба Мінекономіки.

“Уряд збільшив загальну тривалість надання компенсації витрат з двох до трьох місяців роботодавцю за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та до шести місяців – за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю. Зміниться і сам розмір компенсацій. Якщо раніше вони виплачувались виходячи із суми 6700 грн на місяць, то відтепер такі компенсації прив’язали до розміру мінімальної зарплати, яка з 1 січня складатиме 7100 грн, а з 1 квітня – 8000 грн”, – повідомила Бережна.

За її словами, якщо роботодавець приймає на роботу ВПО, то наступного року він отримає право на компенсацію до 24 тисяч гривень за таку особу. Якщо це буде ВПО з-поміж осіб з інвалідністю, то такі виплати можуть складати до 48 тисяч гривень на кожного відповідного працівника.

Як повідомлялося, за перші вісім місяців 2023 року підприємці отримали 126 млн грн компенсації за працевлаштування ВПО.

Виплати ВПО призначатимуться по-новому: що змінилося

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp