Декларації чиновників перевірятимуть за допомогою штучного інтелекту

Декларації чиновників перевірятимуть за допомогою штучного інтелекту

Фото: НАЗК

НАЗК перевірятиме декларації за допомогою штучного інтелекту

Отримання довідки про проходження автоперевірки не означатиме, що декларація пройшла повну перевірку, а свідчитиме, що вона має мінімальний коефіцієнт ризику.

Національне агентство з питань запобігання корупції змінило підхід до перевірки декларацій державних службовців, у тому числі залучивши штучний інтелект до роботи. Про це 21 грудня заявив заступник голови агентства Артем Ситник, передає пресслужба НАЗК.

 

Раніше агентство мало обов’язково щороку перевіряти декларації всіх топпосадовців. У першу чергу йшлося про президента, міністрів, народних депутатів, суддів Конституційного суду України та Верховного суду. Таким чином понад 99% декларацій були не охоплені системним контролем.

 

“Як результат, ми не реалізовували очікування суспільства з перевірок декларацій. Тож, що змінилося… Всі подані декларації будуть проходити оцінку ризиків, ті декларації, які матимуть найменший показник рейтингу ризику та можуть бути перевірені автоматизовано зможуть бути перевірені за допомогою штучного інтелекту – механізму автоматизованої перевірки”, – розповів Ситник. 

 

Йдеться про порівняння даних декларації з іншими реєстрами, перевірку певними “формулами”, наприклад, на виявлення ознак незаконного збагачення, наявності необґрунтованих активів тощо. Отримання довідки про проходження автоперевірки не означатиме, що декларація пройшла повну перевірку, а свідчитиме, що вона має мінімальний коефіцієнт ризику. 

 

“Ми прогнозуємо, що третина декларацій пройдуть цю перевірку”, – додав заступник голови НАЗК. 1

 

 

 

Ситник наголосив, що агентство зможе повернутися до цих декларацій, якщо будуть виявлені нові факти або надійде відповідне звернення.

 

З решти 70% декларацій відбиратимуться для проведення повної перевірки ті декларації, що мають найвищий рейтинг ризику.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp