Мільярдні збитки: Київстар подав позов до суду через кібератаку

Мільярдні збитки: Київстар подав позов до суду через кібератаку

Фото: Getty Images

Київстар подав позов до суду

Точну суму збитків наразі не підраховували, але в компанії заявляють, що вони обчислюються мільярдами гривень.

Український оператор Київстар звернувся до суду з позовом про втручання в роботу мережі через масштабний збій внаслідок хакерської атаки. Про це у четвер, 21 грудня, повідомив президент компанії Олександр Комаров в ефірі телемарафону.

Він також зазначив, що не володіє інформацією про те, щоб у зв’язку із збоєм клієнти подавали позови проти компанії.

“Немає таких позовів. Є позов з боку Київстару про втручання в роботу його мережі. Є вісім кримінальних справ, відкритих Службою безпеки України, проте поки що жодних позовів від клієнтів я не бачив”, – сказав Комаров.

Він уточнив, що компанія поки що не підрахувала збитків, яких зазнала через збій, але, згідно з попередніми оцінками, вони обчислюються мільярдами гривень.

“Ми їх не рахували і навіть не здатні поки що їх підрахувати, оскільки займаємося відновленням внутрішніх систем. Але масштаб – це мільярди гривень”, – сказав президент Київстару.

Водночас він запевнив: компанія не має планів підвищувати тарифи для компенсації збитків.

Нагадаємо, 12 грудня найбільший оператор мобільного зв’язку в Україні Київстар зазнав кібератаки, наслідки якої тривали впродовж щонайменше 48 годин, впливаючи на мобільні послуги та послуги передачі даних компанії. Внаслідок кібератаки понад половина населення України залишилася без мобільного та інтернет-зв’язку. У Київстарі заявили, що витоку особистих даних клієнтів зафіксовано не було.

Київстар на місяць скасував абонплату для всіх абонентів

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp