В Метінвесті заявили про плани інвестувати $9 млрд в “зелену” трансформацію

В Метінвесті заявили про плани інвестувати $9 млрд в  зелену  трансформацію

Фото: Метінвест

Метінвест планує інвестиції після війни, заявив Риженков

Найближчим часом компанія планує розпочати будівництво прокатного заводу в Італії, який вона називає “пілотним проєктом з реконструкції Запоріжсталі”.

Інвестиційна програма компанії Метінвест на 5-10 роківпередбачає вкладення $9 млрд в “зелену” трансформацію металургійних підприємств. Про це повідомив в інтерв’ю генеральний директор компанії Юрій Риженков.

За його словами, компанія планувала перебудувати заводи в Україні під виробництво низьковуглецевої сталі, в тому числі побудувати електроплавильні печі на Запоріжсталі замість мартену, модернізувати Каметсталь та ММК ім.Ілліча, але війна порушила плани.

“Війна відкоригувала ці плани, але вони в цілому не змінилися. Модернізацію Запоріжсталі ми оцінювали близько $2 млрд. Проте “зелена” металургія потребує багато металобрухту або високоякісних DR-окатків, тому одночасно нам потрібно буде модернізувати наші ГЗК під виробництво високоякісних окатків. Якщо сумувати інвестиції в зелену трансформацію наших українських активів – ГЗК, Каметсталі та Запоріжсталі, то загальна сума складе приблизно $9 млрд. Це реально зробити, і ми це плануємо це робити після закінчення війни. Це інвестиційна програма на 5-10 років”, – сказав він.

Риженков додав, що найближчим часом компанія планує розпочати будівництво прокатного заводу в Італії потужністю 3 млн т/рік, який вона називає “пілотним проєктом з реконструкції Запоріжсталі”. Кошти на проект планують залучити переважно за рахунок грантів та боргового капіталу за підтримки уряду Італії.

“Цей завод зможе підвищити завантаженість наших ГЗК в Україні і стимулюватиме їх модернізацію під виробництво високоякісних окатків. В ЄС теж недостатньо металобрухту, щоб забезпечити всі металургійні заводи, які зараз модернізуються”, – зазначив керівник Метінвесту.

Нагадаємо, в жовтні цього року в одному з своїх інтерв’ю Риженков повідомив, що група компаній Метінвест працює над новим планом екологічної політики та запроваджує на металургійних комбінатах проєкти по скороченню викидів.

Влітку стало відомо, що група приєдналася до урядової платформи з відновлення вітчизняної металургії із застосуванням “зелених” технологій. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp