Кібератака на Київстар: НБУ порадив банкам створити резервні канали зв’язку

Кібератака на Київстар: НБУ порадив банкам створити резервні канали зв’язку

Фото: НБУ

Переважна більшість банкоматів та терміналів самообслуговування працюють у штатному режимі

Нацбанк України звернув увагу банкірів на заходи безпеки для протидії можливим кібератакам.

Українські банки мають створити резервні канали зв’язку для POS-терміналів на тлі кібератаки на Київстар, яка призвела до того, що частина банківської інфраструктури не працювала. Про це заявив заступник голови Нацбанку України Олексій Шабан, повідомляє НБУ на своїй Facebook-сторінці.

Під час наради з представниками системно важливих банків мова була про влив кібератаки на Київстар на роботу НБУ та банківської інфраструктури.

Переважна більшість банкоматів та терміналів самообслуговування працюють у штатному режимі. Безперебійно працюють банківські відділення. Безготівкові розрахунки здійснюються в штатному режимі, зазначив посадовець.

За його словами, також нема жодних складнощів у роботі мобільних додатків банків – вони стабільно функціонують, адже здебільшого використовують в процесі входу інші елементи багатофакторної автентифікації. Проблеми виникають лише з роботою частини POS-терміналів торговельної мережі, що працюють з використанням мобільного зв’язку Київстар.

Банки нині активно вирішують це питання: переналаштовують непрацюючі POS-термінали на роботу через інших мобільних операторів або Wi-Fi.

Заступник голови НБУ також звернув увагу банкірів на заходи безпеки для протидії можливим кібератакам.

“Ми упродовж 2022-2023 років постійно фіксуємо кібератаки різного рівня складності на об’єкти інформаційної інфраструктури банків та небанківських фінустанов. Тому закликаємо учасників фінансового ринку бути пильними, посилювати рівень інформаційної безпеки та дотримуватися вимог НБУ в цій сфері”, – резюмував Шабан.

Нагадаємо, російські хакери з угруповання Солнцепек взяли на себе відповідальність за кібератаку на Київстар, заявивши про знищення “10 тисяч комп’ютерів, понад 4 тисяч серверів”. У свою чергу Київстар спростували заяви російських хакерів.

При цьому напередодні стало відомо що наслідки хакерської атаки виявилась набагато гіршими ніж вважалося. На їх усунення може піти від доби до тижня, а то й більше. Але Київстар ще вчора частково відновив послуги фіксованого зв`язку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp