В Укрзалізниці призначили аудит через виявлені порушення

В Укрзалізниці призначили аудит через виявлені порушення

Фото: БЕБ

БЕБ витребувало інформацію від УЗ щодо обсягів та вартості реалізованого щебеню

Було виявлено ризик завдання мільйонних збитків Укрзалізниці під час реалізації щебеню, який продавали приватним клієнтам.

Кабінет міністрів призначив аудит ефективності роботи Укрзалізниця через виявлені порушення. Про це повідомило Бюро економічної безпеки (БЕБ) у середу, 13 грудня.

Вказано, що аналітики відомства виявили ризик завдання збитків Укрзалізниці під час реалізації щебеню, який продавали приватним клієнтам за прямими договорами.

“Аби встановити суму завданих збитків БЕБ витребувало інформацію від АТ Укрзалізниця щодо обсягів та вартості реалізованого товару приватним суб’єктам господарювання. Аналітики порівняли дані та встановили, що ціни були нижчими від ринкових в середньому у 2,5 раза, тобто сума недоотриманого Укрзалізницею прибутку лише за 6 місяців може сягати 75 млн грн”, – йдеться у повідомленні.

БЕБ скерувало пропозиції до Кабміну та низки відомств щодо посилення контролю за видобутком та формуванням ціни на щебінь і внесення змін до Порядку розпорядження майном Укрзалізниці.

Водночас аналітики рекомендували доповнити перелік майна, яке реалізовується на конкурентних засадах, та запровадити тендерну процедуру продажу щебеневої продукції.

“Уряд врахував пропозиції бюро та вніс відповідні зміни до нормативних документів. Також, за рекомендацією фахівців бюро, Кабмін надав доручення розпочати аудит ефективності роботи АТ Укрзалізниця”, – додали у БЕБ.

Раніше стало відомо, що у 2023 році Укрзалізниця має отримати рекордний дохід за останні п’ять років – 99,6 млрд грн. При цьому чистий прибуток може скласти 7 млрд грн.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp