Голова Метінвесту розповів, як Європі позбутися залежності від металу з РФ

Голова Метінвесту розповів, як Європі позбутися залежності від металу з РФ

Фото: пресслужба Метінвесту

Риженков розповів про п’ять кроків для Європи

Європейські виробники мають розглянути можливість використання незадіяних потужностей для виробництва та постачання напівфабрикатів на внутрішній ринок ЄС, переконаний Риженков.

Європі потрібно зробити п’ять кроків, абипозбутися залежності від російської металопродукції. Про це заявив у власному блозі СЕО Метінвест Юрій Риженков, пояснивши заяву прикладом власної компанії.

Зокрема, він вказав, що Метінвест втративдва заводи-гіганти у Маріуполі, але зміг зберегти людей, виробництво та позиції на ринку.

“Чи вдалося Метінвесту замінити сляби, які вироблялися в Маріуполі? Так. Ми перебудували всі закупівлі та логістику, й усі наші прокатні активи в Європі працюють на слябах від інших постачальників. Чи використовуємо ми російські сляби? Звичайно, ні. Чи можуть європейці замінити російські сляби на своїх підприємствах? Так, звичайно. Просто потрібно трохи постаратися, пам’ятаючи, що до економічних питань тут долучаються й етичні. Бо купівля російських слябів -це підтримання режиму агресора й російського ВПК”, – написав Риженков про необхідні п’ять кроків.

За його словами, утриматися на плаву Метінвесту вдалося завдяки швидкості ухвалення рішень, диверсифікації постачальників, переорієнтації виробництва відповідно до кон’юнктури ринку, а також пошуку нових ринків збуту та внутрішніх нестандартних рішень. 

“Метінвест завжди виготовляв сляби лише на своїх маріупольських комбінатах. Виробництво напівфабрикатів на Запоріжсталі для третіх осіб не розглядалося. Але коли це питання постало, фахівці комбінату змогли налагодити виробництво слябів, придатних для прокатування базового сортаменту європейських заводів. Ці сляби в певному обсязі вже використовують наші італійські заводи, найближчим часом плануємо розпочати виробництво листа з них і на британському Spartan”, – повідомив голова компанії.

Він також висловив переконання, що європейські виробники мають розглянути можливість використання незадіяних потужностей для виробництва та постачання напівфабрикатів на внутрішній ринок ЄС.

“Сьогодні більшість споживачів самі відмовляються ставати спонсорами війни і не купують листового прокату, виготовленого з російських слябів. В цьому контексті рішення європейського регулятора заборонити імпорт готової продукції зі сталі російського походження, але залишити шпарину у вигляді тимчасових дозволів для напівфабрикатів, виглядає нелогічним. Це зауважили в Європейській сталеливарній асоціації Eurofer: там закликали відхилити додаткові запити на звільнення від заборони на імпорт російської сталі від декількох країн-членів, що захищають прибуткові бізнес-моделі окремих прокатних заводів”, – вважає Риженков.

Нагадаємо, раніше СЕО Метінвест повідомив, що його компанія наразі працює над новим планом екологічної політики та запроваджує на металургійних комбінатах проєкти по скороченню викидів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp