Від доби до тижня: коли можуть “підняти” Київстар

Від доби до тижня: коли можуть  підняти  Київстар

Фото: volyn24.com

Стало відомо про можливі терміни відновлення роботи Київстару

В кращому випадку роботу мережі зможуть відновити протягом доби, а в гіршому – через тиждень.

Наслідки хакерської атаки на систему одного з найбільших мобільних операторів Київстар виявилась набагато гіршими ніж вважалося. Про це повідомляють Кореспондент.net співробітники компанії.

За їхніми словами, хакери “вбили” не тільки Кору – головний пункт управління всією мережею оператора, а й позносили конфігурації на транзитних базових станціях (головні вузли, від яких працюють декілька інших станцій). До прикладу, в Київській області знаходиться орієнтовно 1500 базових станцій, з них 150-200 – це транзитні.

“Якщо прийдеться їх переключати вручну, а не дистанційно, то це може зайняти мінімум тиждень часу. Ремонтні бригади вже роз’їхались на декілька таких станцій. Але ми надіємось, що вдасться скоро підняти Кору, тому зв’язок може з’явитись десь протягом доби і то, лише точково”, – розповів один із інженерів компанії.

Зазначимо, президент компанії Олександр Комаров раніше повідомляв, що кібератака мала на меті “максимально можливе руйнування віртуальної ІТ-інфраструктури” мобільного оператора. Втім, за його словами, витоку даних користувачів наразі немає.

Нагадаємо, що зранку 12 грудня, Київстар повідомив про масштабний збій у своїй мережі. В окремих регіонах крім мобільного зв’язку не працював і дротовий Інтернет. Пізніше в компанії підтвердили інформацію про кібератаку.

СБУ прокоментувала слідчі дії в офісі Київстару

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp