Цуценя кусається — як відучити

Цуценя кусається — як відучити

Фото: надане рекламодавцем

Будь-яке цуценя рано чи пізно починає кусатися.

Ігри з укусами — звична складова дорослішання, коли молодий собака вивчає навколишній світ і перевіряє силу своїх щелеп. Саме в цей період бажано починати відучувати тварину від такої поведінки. Якщо цуценя отримує реакцію на укуси, то розуміє, коли кусатися можна, а коли — ні.

Що означають укуси цуценяти

Собака може подавати господареві обмежену кількість сигналів. Укус — найзрозуміліший з них, хоча часто людина трактує його неправильно. Якщо цуценя кусається, псує меблі, вважається, що воно лише нападає чи захищається, поводиться агресивно. Насправді причин може бути набагато більше:

• Прорізування зубів і подразнення ясен. Коли у цуценяти починається процес зміни молочних зубів на постійні, воно відчуває свербіж, потребу  «почухати» ясна.
• Стрес від самотності. Якщо цуценя ще не привчили до занять, коли воно залишається одне вдома, тварина може страждати від самотності й для зняття стресу і розваги гризти та кусати все довкола.
• Вивчення навколишнього світу. Спочатку собака нюхає предмет, пробує на смак, потім намагається випробувати його на міцність.
• Ігри, фізична активність. Іноді собаки сприймають кінцівки та одяг людини як іграшки для перетягування. Варто вчасно обмежити та не заохочувати цуценя до ігор із руками та ногами, щоб уникнути можливих травматизацій і неприємних відчуттів.

Важливо навчитися визначати причини укусів та правильно на них реагувати.

Як контролювати поведінку собаки

Щоб відучити цуценя кусатися, фахівці рекомендують:

• Навчіть цуценя бути на самоті, не руйнуючи все довкола. Найефективніший спосіб — привчити його до клітки відповідних розмірів або залишати в зачиненому приміщенні з різноманітними іграшками. Наприклад, якщо потрібно вийти з дому на короткий термін, можна використовувати каучукову іграшку. Усередині неї завчасно розміщують консерву і заморожують. Така іграшка здатна утримувати увагу цуценяти протягом години-півтори. За довшої відсутності можна залишати іграшку з частуванням у вигляді гранул корму, яке улюбленець має дістати самостійно. Наприклад, пошуковий килимок.
• Щоразу, коли цуценя кусається (зокрема тягне за одяг) під час ігор, можна скрикнути, таким чином звернувши його увагу на болісні відчуття. Або припинити гру, тобто не підкріплювати таку поведінку.
• Забезпечте тварині достатній рівень фізичних навантажень. Невитрачена енергія може стати причиною деструктивної та гіперактивної поведінки.
• Купуйте іграшки, які цуценя може гризти під час прорізування та зміни зубів. Зважайте на якість матеріалу, аби цуценя граючись не розгризло іграшку на маленькі шматочки і не вдихнуло або заковтнуло їх. Сухий корм також допомагає достатньо навантажувати зуби та щелепи.
• Можна використовувати команди заборони («фу», «ні», «не можна») під час укусів цуценяти.

У жодному разі не штурхайте і не бийте тварину. Замахуватись рукою, газетою чи чимось іншим також не рекомендовано. Якщо так вчинити, собака почне боятися власника, що надалі може призвести до лякливості від звуків та рухів. Також цуценя, яке боїться людини, набагато гірше навчається й неохоче виконує команди.

Якщо причиною укусів є проблеми зі здоров’ям, намагайтеся заспокоїти тварину та проконсультуйтеся про подальші дії з ветеринарним лікарем. Якщо зі здоров’ям усе гаразд, але самостійно впоратися з улюбленцем не вдається, обов’язково зверніться за порадою до кінолога.

Поведінка цуценяти відрізняється від поведінки дорослого собаки. Воно тільки вчиться, не завжди може контролювати себе й нерідко забуває про деякі правила. Кусання — невід’ємна частина зростання улюбленця. Але набагато простіше і швидше відучити кусатися цуценя, аніж дорослу тварину. До того ж, дорослий собака може випадково серйозно травмувати когось під час ігор. Дотримуючись наведених вище порад, ви точно впораєтеся з вихованням нового члена сімʼї.