Чим телефон Епл відрізняється від Андроїда: 5 нюансів

Чим телефон Епл відрізняється від Андроїда: 5 нюансів

Фото: надане рекламодавцем

“Android чи IOS?” — це як “Бути чи не бути?”. Протистояння титанів триває вже майже 15 років, а виявити очевидного переможця так і не вдається.

Зумовлено це тим, що кожна операційна система має переваги та армію прихильників.

Порівнювати телефон Apple з будь-яким телефоном на Андроїді не зовсім справедливо. Доцільно проводити паралель між двома девайсами з одного цінового сегмента. Якщо ж говорити про загальні відмінності, а не індивідуальні, їх також вистачає.

Екосистема

Всі розробки Apple пов’язані між собою. І не лише завдяки фірмовому іміджевому дизайну. Нерозривний зв’язок забезпечується завдяки існуванню єдиного інформаційного простору. Айфони легко під’єднуються до комп’ютерів, розумних годинників, колонок та інших розробок Епл. Також “яблукофони” можна підключати один до одного для прискореного передавання даних, синхронізування паролів, спільного доступу до даних.

Наявністю власної екосистеми можуть похвалитися далеко не всі виробники Андроїд-смартфонів. Досягти успіхів у створенні ефективної інтегрованої мережі техніки вдається Samsung, Xiaomi та ще деяким брендам. Більшість же покладається у питаннях синхронізування на універсальні сервіси Google.

1

 

Модельне різноманіття

На базі IOS — мобільні пристрої лише однієї марки. Графік виходу новинок фіксований:
1. Оновлення основної лінійки показують восени;
2. Special Edition — весною.

Телефони Android випускають компанії зі всього світу. Асортимент налічує тисячі моделей. Нові з’являються у продажу ледь не щодня: навіть досвідчені техно експерти не встигають відстежувати всі моделі. Найбільше уваги дістається вартісним флагманам з оригінальною конструкцією та ультра бюджетним девайсам з високими експлуатаційними характеристиками.

Ціни

Деякі бренди спершу випускають дешевенькі смартфони, щоб зацікавити аудиторію, а потім поступово переходять в вищий ціновий сегмент. Apple не вдається до подібних маркетингових методів.

Айфони з першого дня існування позиціюються як преміальні. Кожна лінійка включає декілька версій, які відрізняються за функціональними можливостями, апаратними характеристиками та вартістю:

• Найдоступніші та найпростіші — базові моделі, зокрема Плюс та міні;
• на другому місці — високопродуктивні iPhone Pro;
• найдорожчі — з префіксом Pro Max.

Андроїди умовно об’єднують в чотири категорії:

1. Ультра бюджетні — до 100 доларів;
2. бюджетні до 200 доларів;
3. середнячки — до 500 доларів;
4. вартісні — від 501 долара.

1

 

Комплектування

Apple першою вирішила “урізати” комплектування смартфонів з метою турботи про екологію. Згодом деякі суперницькі бренди прибрали з коробок деякі аксесуари. Втім, серед Андроїдів, особливо — недорогих, все ще можна зустріти моделі з комплектацією “повний фарш”. В пакованні з телефоном також:

• Кабель для заряджання,
• захисне скло,
• серветка для протирання екрана,
• прозорий силіконовий кейс,
• адаптер живлення,
• скріпка та документація.

Процесор

В Айфонів — мобільні чипи з серії Apple Ax з потужним графічним ядром та високою енергоефективністю. Андроїди оснащують процесорами від Samsung, Unisoc, Qualcomm, MediaTek. Продуктивність та енергоспоживання залежать від класу, апаратна платформа може бути флагманською чи базовою.

Наостанок варто згадати дизайн. iPhone відрізняються навіть зовні попри те, що серед Андроїдів — чимало їхніх “клонів”. Деякі фішки Apple складно або неможливо повторити. Це стосується матеріалів та конструкційних особливостей, як то кнопка “Дія” чи динамічний острівець.