В Україні за 2023 рік закрилось утричі менше компаній, ніж до війни

В Україні за 2023 рік закрилось утричі менше компаній, ніж до війни

Фото: Соцмережі (ілюстративне фото)

Найбільше закривається бізнесів у Києві – 893 справи

Водночас у процентному співвідношенні під час війни почастішали закриття компаній через банкрутство.

Роботу протягом 2023 року в Україні припиняли в середньому 479 бізнесів на місяць. Цей показник майже утричі менше, ніж у 2021 році, коли на місяць закривалось 1290 компаній. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

Найбільше закривається бізнесів у Києві: 893 справи, на другому місці – Львівщина, де закрилось 526 компаній, а на третьому – Дніпропетровщина – 479 бізнеси.

Найчастіше закриваються громадські організації – 1068 компаній. На другому місці підприємства оптової торгівлі – 826 компаній. Рейтинг замикають компанії у сфері сільського господарства – 492 справи.

Водночас у процентному співвідношенні під час війни почастішали закриття компаній через банкрутство.

Під процедуру банкрутства потрапили 17% компаній. У 2021 році частка компаній, які опинились у процедурі банкрутства, складала 5,1%.

Найгучніше банкрутство року – процес закриття української авіакомпанії МАУ, пов’язаної з Ігорем Коломойським.

Проте це не найбільший бізнес, який припинив роботу від початку повномасштабної: у процесі закриття за оборотом потрапили Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча, Азовсталь та одна з компаній мережі WOG.

Як ми вже писали, Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт про часткове повернення документальних податкових перевірок.

Крім того, українській бізнес у листопаді знову мав негативі очікування щодо результатів діяльності своїх підприємств у найближчій перспективі. Індекс очікувань ділової активності залишився нижче нейтрального рівня (50 пунктів) та склав 49,31.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp