Стало відомо, коли МВФ прийме рішення про фінансування України

Стало відомо, коли МВФ прийме рішення про фінансування України

МВФ прийме рішення щодо наступного траншу для України 11 грудня

МВФ підтвердив потребу України в 42 мільярдів доларів зовнішнього фінансування наступного року.

Виконавча рада Міжнародного валютного фонду планує зібратися 11 грудня для обговорення питань другого перегляду програми EFF для України, що відкриє можливість для отримання наступного траншу для української економіки. Про це повідомила директор Департаменту з питань комунікацій фонду Джулія Козак, передає Укрінформ.
  За її словами, в разі позитивного рішення наступний транш за програмою МВФ для України становитиме близько 900 млн доларів. 

МВФ підтвердив, що для забезпечення фінансової та зовнішньоекономічної стабільності Україна потребуватиме щонайменше 42 млрд доларів зовнішньої підтримки у 2024 році.

 

“У 2024 році, за оцінками МВФ, країні знадобиться близько 42 млрд доларів фінансування. І підтримка з боку міжнародної спільноти, в тому числі ЄС, США і G7, а також, звісно, міжнародних фінансових установ, буде необхідною для повернення країни на шлях фіскальної та зовнішньої стабільності”, – зауважила представниця фонду.

 

Водночас вона додала, що українська економіка продовжує демонструвати надзвичайну стійкість.

 

Нагадаємо, в останньому прогнозі для України МВФ покращив очікування щодо зростання ВВП до 4,5% за результатами 2023 року. Крім того, різко знизився рівень інфляції в країні, а валютний ринок стабілізувався, що дозволило Україні перейти до режиму керованого обмінного курсу.

 

За даними Нацбанку, у другому півріччі 2024 року Україна повинна повернути МВФ 1,925 млрд доларів, з яких 1,516 млрд доларів основна сума, 408 млн доларів – відсотки.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp