УЗ буде масово переправляти фури через кордон

УЗ буде масово переправляти фури через кордон

Фото: Укрзалізниця

Українці згадали, що вантажівки можна перевозити залізницею

Зараз українська та польська сторони узгоджують технічні питання перевезень вантажівок за допомогою залізниці.

Укрзалізниця планує організувати перевезення вантажівок через українсько-польський кордон. Тестовий поїзд вже оглядають польські митники. Про це повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи УЗ Валерій Ткачов, повідомляє Інтерфакс-Україна в четвер, 7 грудня.

Напередодні в інтернеті було оприлюднене відео, на якому залізницею рухаються навантажені на контрейлерні платформи українські фури. Ткачов підтвердив цю інформацію. У такий спосіб наші експортери намагаються вирішити проблему з перетином українсько-польського кордону, що блокується протягом місяця перевізниками Польщі.

“Зараз у нас стоїть навантажений поїзд на переході з Хрубешувом (пункт пропуску на українсько-польському кордоні Ізов – Хрубешув – ред.). У нас уже є завантажені 23 вагони контрейлерні з фурами”, – сказав Ткачов на зустрічі з агроекспортерами.

За його даними, зараз українська та польська сторони узгоджують технічні питання. У польської митниці є питання щодо габаритів вантажів, а також щодо наявності в баках фур палива.

“Найближчим часом ці питання ми намагатимемося вирішити, щоб його пропустили. Щойно цей тестовий поїзд пройде і все буде добре, ми запустимо це в масовому порядку”, – пообіцяв Ткачов.

Він додав, що оператором таких вантажоперевезень залізницею буде Український державний центр транспортного сервісу Ліски.

Нагадаємо, з 6 листопада на українсько-польському кордоні через страйк ускладнено рух вантажівок на трьох пунктах пропуску: Краківець – Корчова, Рава-Руська – Хребенне і Ягодин – Дорогуськ. У чергах стоять тисячі фур. 23 листопада страйкарі заблокували для вантажівок четвертий пункт пропуску – Шегині. Польські перевізники вимагають скасовувати транспортний безвіз для України.

Україна вже зазнала величезних збитків через дії польських страйкарів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp