Допомога Україні вперше знизилася до історичного мінімуму – дослідження

Допомога Україні вперше знизилася до історичного мінімуму - дослідження

Фото: Getty Images

Водночас країни ЄС продовжують наздоганяти США за обсягом обіцяної військової допомоги

Обсяг нової обіцяної допомоги Україні скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом торік.

Обсяг нової обіцяної допомоги для України з боку країн Заходу в серпні-жовтні 2023 року сягнув історичного мінімуму – скоротився майже на 90% порівняно з аналогічним періодом 2022 року. Про це свідчать результати дослідження, проведеного Кільським інститутом світової економіки, повідомляє Європейська правда.

За цей період, загальна вартість нових пакетів допомоги склала 2,11 млрд євро, що є найнижчим показником з січня 2022 року, зазначають в німецькому навчальному закладі

Найважливіша група активних донорів – Німеччина, Фінляндія, Ірландія, Хорватія, Литва, Люксембург, Нідерланди, Норвегія, Швеція, Швейцарія, Канада і Велика Британія.

США залишаються найбільшим донором військової допомоги із загальним обсягом 44 млрд євро. Проте, Німеччина швидко наздоганяє їх з військовими зобов’язаннями на загальну суму понад 17 мільярдів євро.

Крім того, країни ЄС продовжують наздоганяти США за обсягом обіцяної військової допомоги, а подекуди вже випереджають їх за цим показником.

Із загальних 25 мільярдів євро, обіцяних на важке озброєння (січень 2022 – жовтень 2023 року), 43% припадає на США і 47% – на всі країни і інституції ЄС разом узяті.

Як ми вже писали, до державного бюджету України надійшло близько 400 млн доларів під гарантію Великої Британії через трастовий фонд Світового банку.

У Євросоюзі погодили 50 млрд євро для України

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp