Ціна квитків на поїзд Київ – Варшава зросте на 70%

Ціна квитків на поїзд Київ - Варшава зросте на 70%

Фото: Укрзалізниця

Попит на квитки на поїзд Київ – Варшава – Київ лишається ажіотажним

В Укрзалізниці назвали процес подорожчання квитків “зменшенням знижок” і “гармонізацією цін”.

Укрзалізниця оголосила про підвищення вартості квитків на деякі міжнародні рейси. На рекордні 72% зросте вартість квитків на популярний рейс Київ – Варшава, повідомила пресслужба компанії у вівторок, 5 грудня.

В Укрзалізниці назвали цей процес “зменшенням знижок” і “гармонізацією цін”. Він повинен дозволити продовжити оновлювати парк вагонів та зменшити загальні збитки від пасажирських перевезень.

“У попередні роки для залучення пасажиропотоку Укрзалізниця застосовувала знижки фактично на всі пасажирські міжнародні рейси. Але наразі компанія переглядає це рішення, оскільки щороку збитки від пасажирських перевезень становлять більше 12 млрд грн”, – йдеться у повідомленні.

У компанії запевнили, що зміна тарифів дозволить втримати на поточному рівні вартість квитків для проїзду у сполученнях всередині країни, а також продовжити модернізацію рухомого складу.

Так, за спільним рішенням із залізницями сусідніх країн на 72% зросте вартість квитків на поїзд Київ – Варшава – Київ, попит на який лишається ажіотажним, пояснили в УЗ.

“Але при цьому будуть доступні й дешевші альтернативні варіанти на цьому напрямку. Залежно від класу місця вартість проїзду до Хелма та зворотно, звідки можна зручно пересісти на Варшаву, зросте наступним чином: на поїзди з Дніпра – у межах 4-11%, з Харкова – 17-48%, з Києва – 15-47%. Також мінімально, у межах 3%, зросте вартість проїзду в нічних поїздах до Відня та Перемишля. На проїзд в Інтерсіті+ Київ – Перемишль – Київ ціна збільшиться на 26%, а в нічному поїзді Одеса – Перемишль – Одеса – у діапазоні 37-49%”, – розповіли в компанії.

Водночас без змін залишиться вартість квитків на поїзди до Кишинева та Будапешта.

Нові тарифи почнуть діяти із запровадженням нового графіка руху пасажирських поїздів – з 10 грудня 2023 року. До зазначеної дати, купуючи квиток на будь-який день, пасажири сплачуватимуть стару ціну.

Нагадаємо, у листопаді Укрзалізниця попередила про можливу “індексацію” вартості вантажних перевезень. При цьому у компанії запевнили, що мова не йде про підвищення тарифів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp