Цінова стеля скоротила нафтові доходи Кремля на 14% – аналітики

Цінова стеля скоротила нафтові доходи Кремля на 14% - аналітики

Цінова стеля на російську нафту на рівні 60 доларів за барель зменшила доходи РФ

Бажаний вплив від запровадження обмежень не досягнутий: ефект від цінової стелі почав слабшати в другій половині 2023 року.

За рік дохід Росії від експорту нафти скоротився на 34 млрд євро. Цінова стеля на російську нафту, запроваджена 5 грудня 2022 року, скоротила нафтові доходи Кремля на 14%, але у другій половині 2023 року ефект почав слабшати. Про це йдеться в доповіді Центру досліджень в галузі енергетики та чистого повітря (CREA).

Зазначається, що рік тому, коли набули чинності обмеження ціни на 60 доларів США за барель і заборона на імпорт російської сирої нафти, президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн сказала: “Це рішення ще сильніше вдарить по доходах Росії та зменшить здатність вести війну в Україні”. Санкції не зменшили рішучості Кремля до війни через рік, проте аналіз CREA показує, що заборона ЄС на імпорт нафти та обмеження цін G7 скоротили експортні надходження країни від нафти на 14%, коштуючи Росії 34 мільярди євро. в доходах від експорту.

Зазначається, що бажаний вплив далеко не досягнутий: ефект від цінової стелі почав слабшати в другій половині 2023 року.

“Аналіз CREA показує, що санкції суттєво вплинули на доходи від експорту російської нафти в першому півріччі – піку втрат у 180 млн євро на день було досягнуто у першому кварталі 2023 року. У січні 2023 року Росія спостерігала значні 45% у місячному обчисленні. місячне зниження загальних доходів від викопного палива, причому лише сирої нафти впало на 25%. Однак нездатність забезпечити дотримання, зміцнення та послідовний моніторинг обмеження цін дозволила Росії скасувати цей вплив у другій половині року. Втрати доходів скоротилися до 50 млн євро на день у другому та третьому кварталах, а потім відновилися до 90 млн євро на день в останньому кварталі року. Ефективність санкцій впала через недостатній моніторинг і дотримання політики обмеження цін на нафту, яка дозволяє Росії продавати свою нафту за цінами, вищими за встановлений рівень обмеження”, – йдеться у звіті.

Раніше повідомлялося, що мінфін США розіслав листи з попередженням про тюремне ув’язнення в разі порушення цінової стелі для російської нафти 30 фірмам, що контролюють до сотні нафтових танкерів.

Найбільші грецькі компанії припинили транспортування нафти з Росії – ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp