ДТЕК добудує Тілігульську ВЕС за 450 млн євро

ДТЕК добудує Тілігульську ВЕС за 450 млн євро

Фото: пресслужба ДТЕК

ДТЕК підписала меморандум із датською Vestas

Компанія планує розпочати будівництво другої черги ВЕС у другому кварталі 2024 року, а закінчити – в кінці 2025 року.

Група ДТЕК і компанія Vestas 4 грудня на кліматичній конференції ООН COP28 в Дубаї підписали меморандум про взаєморозуміння щодо завершення будівництва найбільшої у Східній Європі вітрової електростанції – Тилігульської ВЕС у Миколаївській області. Проєкт підтримано Європейською комісією та урядами України і Данії, повідомляє пресслужба ДТЕК у понеділок, 4 грудня.

Інвестиції у другу чергу ВЕС складуть 450 млн євро та будуть профінансовані за рахунок коштів ДТЕК та західних банків під державні гарантії.

“Меморандум про взаєморозуміння між ДТЕК та Vestas, провідним світовим виробником вітрових турбін, передбачає, що данська компанія поставить вітрові турбіни в Україну для будівництва другої черги Тилігульської ВЕС”, – уточнили в ДТЕК.

Згідно проекту, ІІ черга ВЕС буде складатись з 64 вітротурбін (по 6 МВт) із загальною потужністю 384 МВт. Разом І та ІІ черги ВЕС матимуть потужність 500 МВт (83 вітротурбіни). Станція буде здатна виробляти близько 1,7 ТВт-г електроенергії щороку, чого достатньо для потреб 900 тис. домогосподарств. Очікується, що проєкт дозволить скоротити викиди СО2 щороку на 1,7 млн тон. 

“Це ще одне свідчення високої довіри західних інвесторів до групи ДТЕК, яка неодноразово підтверджувала репутацію відповідального партнера. Ми віримо в перемогу України та не чекаємо закінчення війни, щоб залучати власний та західний капітал у створення нової інфраструктури. Вже сьогодні ми не тільки щодня відновлюємо те, що окупанти з такою наполегливістю руйнують, але й будуємо нову українську енергетику, нові електростанції”, – прокоментував підписання меморандуму генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко. 

У ДТЕК зазначили, що компанія готова розпочати будівництво другої черги ВЕС у другому кварталі 2024 року, а закінчити – в кінці 2025 року. Поступове підключення до мережі змонтованих вітротурбін очікується з кінця 2024 року.

“Проєкт Тилігульської ВЕС розроблений у відповідності із затвердженою акціонером ДТЕК Рінатом Ахметовим довгостроковою стратегією компанії щодо досягнення вуглецевої нейтральності та інтеграції у єдиний ринок країн Європейського Союзу”, – додала пресслужба компанії.   

Нагадаємо, першу чергу Тилігульської ВЕС у Миколаївській області з 19 турбінами потужністю 114 МВт було введено в експлуатаціюу травні 2023 року.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp