Українці скоротили купівлю доларів у банках після десятирічного максимуму

Українці скоротили купівлю доларів у банках після десятирічного максимуму

Купівля доларів в Україні в банках скоротилася

Громадяни України скоротили купівлю доларів після того, як у жовтні вони купили максимальний, від лютого 2014 року, обсяг валюти.

Населення України в листопаді 2023 року продало комерційним банкам готівкової та безготівкової валюти на 1,599 млрд доларів (в еквіваленті) і купило на 2,221 млрд доларів. Чиста купівля валюти склала 622 млн доларів. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

 

Таким чином, у листопаді українці скоротили купівлю доларів після того, як минулого місяця вони купили максимальний з лютого 2014 року обсяг валюти.

1

 

Дані показують, що менше половини валюти (247 млн доларів) було куплено населенням у безготівковій формі.

 

Всього з початку 2023 року українці продали 16,652 млрд доларів і купили 20,418 млрд доларів. Чиста купівля валюти становила 3,767 млрд доларів. 1

 

 

Нагадаємо, з 1 грудня Нацбанк зняв усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню. Регулятор вважає, що це допоможе стабілізувати курсові очікування і підвищити стійкість валютного ринку.

А на початку жовтня НБУ оголосив про перехід на гнучкий курс долара. Регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp