РФ експропріювала в іноземних інвесторів аеропорт у Санкт-Петербурзі

РФ експропріювала в іноземних інвесторів аеропорт у Санкт-Петербурзі

Фото: avianews

Німецьку Fraport позбавили права управління часткою в аеропорту Пулково

Аеропорт Пулково з 2009 року перебував в управління консорціуму, одним з інвесторів якого є німецька компанія Fraport.

Президент країни-агресора РФ Володимир Путін 30 листопада підписав указ про експропріацію бізнесу, який контролювали іноземні інвестори. Зокрема, йдеться про аеропорт Пулково в Санкт-Петербурзі. Німецьку компанію Fraport позбавили права управління часткою в аеропорту, передає ЛІГА.net.

Як відомо, аеропорт Пулково з 2009 року перебуває в управління консорціуму, одним з інвесторів якого є Fraport.

Керуюча компанія Пулково – ТОВ ВВСС, частки в якій мають четверо основних інвесторів: 25,01% – структури російського ВТБ; 25% – німецька Fraport; 25% – суверенний фонд Катару, 24,99% – консорціум російського державного фонду РФПІ, фонду Mubadala з ОАЕ й американської Baring Vostok.

Указ передбачає створення нової компанії ТОВ Холдинг ВВСС, якій передадуть 100% часток ТОВ ВВСС.

Склад засновників у новій компанії залишиться таким самим, як і в старій. Разом з тим, російські акціонери збережуть право розпоряджатися своїми частками, а іноземні – ні.

Fraport AG Frankfurt Airport Services Worldwide, широко відома як Fraport, є німецькою транспортною компанією, яка керує аеропортом Франкфурта у Франкфурті-на-Майні та має інтереси в експлуатації кількох інших аеропортів по всьому світі. У травні 2022 року глава Fraport Штефан Шульте казав, що відповідно до умов концесійного договору холдинг не має можливості вийти зі складу акціонерів до 2025 року. Проте у вересні 2023 року глава ВТБ Андрій Костін повідомив, що Fraport все ж продасть свою долю.

Раніше Путін підписав указ, згідно з яким частина заблокованих у РФ коштів іноземних інвесторів може бути “обміняна” на заморожені активи росіян.

Нагадаэмо, закордонні інвестори, що залишили російський ринок і продали свій бізнес у РФ, за рік вивели з країни близько 36 мільярдів доларів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp