НБУ повернув 100 млн готівкової гривні, яку біженці обміняли в ЄС

НБУ повернув 100 млн готівкової гривні, яку біженці обміняли в ЄС

Фото: Корреспондент.net

Нацбанк повернув усю готівкову гривню, яку торік обміняли українські біженці в Європі

Нацбанк України здійснював викуп отриманої європейськими центробанками готівкової гривні.

Національний банк України завершив повернення готівкової гривні, яку за кордоном обміняли українські біженці у 2022 році. Загальна сума становить 970 164 300 гривень. Про це повідомила пресслужба НБУ

 

“У кінці листопада НБУ отримав усю готівкову гривню, обміняну протягом 2022 року європейськими центральними банками”, – йдеться у заяві.

 

У 2022 році Нацбанк уклав угоди з центральними банками Польщі, Швейцарії, Бельгії, Латвії, Німеччини, Італії, Литви, Мальти, Швеції та Нідерландів, що передбачали можливість обміну готівкової гривні на місцеву валюту для українських громадян, які вимушено залишили свої домівки через початок повномасштабного вторгнення Росії.

 

Відповідно до домовленостей, після завершення обмінних операцій НБУ здійснював викуп отриманої центробанками готівкової гривні, загальна сума якої склала 970 мільйонів  164 тисячі 300 гривень.
 

Основним хабом, що до моменту повернення в Україну акумулював готівкову гривню, обмін якої було здійснено у всіх десяти європейських державах, став Національний банк Польщі.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp