ЗМІ оцінили збитки металургійного бізнесу Ахметова

ЗМІ оцінили збитки металургійного бізнесу Ахметова

Фото: Getty Images

Завод Запоріжсталь отримав збиток у 4,9 млрд гривень

Для металургів значно здорожчала наземна логістика, а на виробництві позначились проблеми з енергопостачанням.

У 2023 році збитки металургійних підприємств бізнесмена Ріната Ахметова склали понад 70 млрд гривень. Такі дані оприлюднено у новому дослідженні Форбс Україна.

Вказано, що у поточному році вся металургійна галузь України продовувала оговтуватися після найдраматичнішого падіння, спричиненого повномасштабним вторгненням Росії.

“Агресор зруйнував ММК ім. Ілліча та Азовсталь, які забезпечували 40% виробництва металопродукції, а також заблокував морський експорт. Виробництво сталі та прокату впало на 70-72%, і негативна динаміка перервалась лише у березні 2023-го: металурги сумарно виробили 527 400 т сталі – майже на 25% більше, ніж попереднього місяця”, – вказує видання.

Також для металургів значно здорожчала наземна логістика, а на виробництві позначились проблеми з енергопостачанням.

Так, металургійна компанія Метінвест Ріната Ахметова отримала за рік 70,9 млрд грн збитків. Зокрема, 4,9 млрд збитку отримав завод Запоріжсталь, який у березні минулого року вимушено законсервував виробництво через близькість до зони конфлікту, та техногенні ризики. З квітня 2022 року комбінат працював у середньому на 50% потужності: збільшення виробництва потребує повноцінного відновлення морського експорту через глибоководні порти.

У свою чергу АрселорМіттал Кривий Ріг отримав за рік збитків 49 млрд грн – завод досі завантажений менш ніж на половину потужності, а половина працівників – у простої. Мета підприємства на кінець року – досягти позитивного показника EBITDA та зберегти всіх працівників.

Разом з тим у Ferrexpo Костянтина Жеваго та Interpipe Віктора Пінчука справи йдуть набагато краще: прибуток Ferrexpo склав 7,1 млрд гривень, а у Interpipe – 6,6 млрд гривень.

Раніше у Метінвесті розповіли, як змогли вистояти під час війни. У компанії заявили, що на початку російського вторгнення було порушено її вертикально інтегровану структуру.

Також у Метінвесті заявили, що відмовились від податкових пільг, незважаючи на малу завантаженість підприємств.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp