У найбільших нафтогазових компаній Росії майже вдвічі впала виручка

У найбільших нафтогазових компаній Росії майже вдвічі впала виручка

Фото: Getty Images

Прибуток найбільших нафтогазових компаній Росії у 2023 році значно знизився

Центробанк РФ повідомляє, що це сталося через погіршення цінової кон’юнктури та зниження обсягів експорту нафти на тлі посилення санкцій, розбудови логістичних ланцюжків та фінансових потоків.

Виторг найбільших нафтогазових компаній у Росії за підсумками січня-вересня 2023 року впав на 41%. Про це Центробанк РФ повідомив в Огляді фінансової стабільності 30 листопада, пише The Moscow Times.

“Це сталося через погіршення цінової кон’юнктури та зниження обсягів експорту нафти на тлі посилення санкцій, розбудови логістичних ланцюжків та фінансових потоків”, – йдеться в огляді.

Як зазначають у Центробанку, за перші дев’ять місяців 2023 року обсяги експорту нафти за системою “Транснафти” скоротилися на 8%, а середня ціна сорту Urals впала на 26%. Повідомляється, що цього року в середньому кожен барель йшов на експорт за $59,54, а торік – за $80 ,58.

У січні-вересні 2023 року найбільші російські експортери нафти і газу скоротили обсяг чистого продажу іноземної валюти на 58%, що “вплинуло на баланс попиту та пропозиції валюти на внутрішньому ринку”, додають автори огляду.

“Слабкою ланкою”, як повідомляє ЦБ РФ, став Газпром, який втратив європейський ринок. Після втрати більшості клієнтів у ЄС компанія отримала більше трильйона рублів чистого збитку і була змушена скоротити видобуток на чверть порівняно з довоєнним періодом. Роснефть за підсумками дев’яти місяців 2023 звітувала про зменшення виторгу на 8%, до 6,612 трлн рублів.

Раніше повідомлялося, що російський Газпром у першому півріччі знизив видобуток газу на 25%. У Газпромі пояснюють, що зниження на 24,7% пов’язане з ухваленням у низці країн “політично мотивованих рішень, спрямованих на відмову від імпорту російського газу”.

У листопаді ЗМІ повідомили, що російський Газпром майже вдвічі скоротив постачання газу до Європи.

Молдова більше не буде купувати газ у Росії – міністр

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp