Україна має гарантувати захист інвестицій задля перемоги – Помпео

Україна має гарантувати захист інвестицій задля перемоги - Помпео

Фото: Getty Images

США готові надавати Україні всю необхідну підтримку для перемоги, заявив Помпео

Колишній держсекретар США зазначив, що його країна готова надавати Україні всю необхідну підтримку для перемоги, а сама Україна, окрім боротьби на лінії фронту, має продовжити демократичні трансформації.

Через порушення прав власності Україна може втратити шанс побудувати сильну економіку, яка необхідна для протистояння будь-якій агресії. Таку думку в інтерв’ю НВ виказав колишній держсекретар США та ексочільник ЦРУ, а нині член Ради директорів, незалежний невиконавчий директор українського оператора мобільного зв’язку Київстар Майк Помпео, відповідаючи на питання про “розмови про ймовірну націоналізацію Київстару”.

“Розмова про націоналізацію була б відступом назад, тому що Україна потребуватиме величезної кількості інвестицій приватного сектору, прямих іноземних інвестицій, а також підтримки з боку Європи та приватного сектору Сполучених Штатів, аби подолати наслідки війни”, – сказав він та додав, що Україні необхідно захищати права власності.

“Знехтувавши цим, Україна припуститься “стратегічної помилки”, адже не зможе залучати інвестиції для відбудови, потоки капіталу будуть дуже обмеженими”, – підкреслив Помпео.

Він також вважає, що один з найбільших українських операторів зв’язку, який належить міжнародній телеком-групі VEON, є “важливою перлиною української економіки”. 

“Київстар неймовірно добре служив українському народу, був неймовірно щедрим. Він також був важливим учасником допомоги українському народу протягом останніх двох років. Зараз саме той час, коли ми можемо почати це робити. Я приїхав з групою приватних інвесторів від будівельної галузі до телекомунікаційної – з усіх сфер. Але інвестори повинні робити це з упевненістю, що капітал, який вони інвестують в Україну, буде захищений від конфіскації або націоналізації “, – сказав Помпео.

Колишній держсекретар США також зазначив, що США готові надавати Україні всю необхідну підтримку для перемоги, а сама Україна, окрім боротьби на лінії фронту, має продовжити демократичні трансформації – вони забезпечать економічну могутність для протистояння російській агресії. При цьому економічну могутність Помпео назвав одним із центральних елементів безпеки України.

“Зло йде з Москви, і цьому злу треба протистояти. Український народ зробив дивовижну роботу, приніс величезні жертви для цього. Сполучені Штати повинні продовжувати підтримувати це в усіх вимірах: військовому, дипломатичному, розвідувальному, а тепер і в комерційному. Нам потрібно, аби приватний сектор визначав можливості, брав на себе ризики і входив у цю сферу. І нам потрібно переконатися, що умови, які створює український уряд, а це фундаментальна спроможність захищати основні права, права власності, існують таким чином, щоб ми могли реалізувати цей четвертий важливий напрям, аби переконати Володимира Путіна, що поразка України неможлива”, – наголосив Помпео.

Нагадаємо, про те, що колишній державний секретар США Майк Помпео увійде до ради директорів мобільного оператора Київстар як незалежний невиконавчий директор, стало відомо в середині листопада.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp