Найбільша криптовалютна біржа сплатить рекордний штраф на $4,3 млрд

Найбільша криптовалютна біржа сплатить рекордний штраф на $4,3 млрд

Фото: itc.ua

Binance стала найбільшою у світі біржею криптовалют частково через скоєні нею злочини

Binance визнала, що дозволяла транзакції з ХАМАС та іншими терористичними угрупованнями на своєму сервісі.

Binance Holdings Ltd. та її генеральний директор і засновник Чанпен Чжао визнали себе винними у порушенні вимог законодавства США стосовно боротьби з відмиванням грошей. Тепер Binance заплатить $4,3 млрд у межах однієї з найбільших корпоративних угод в історії США, а Чжао заплатить штраф у розмірі $50 млн за угодою, яка зобовʼязує його піти з посади генерального директора. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

Чжао, чий власний капітал оцінюється в $23 млрд згідно з індексом мільярдерів Bloomberg, пішов з посади генерального директора Binance і не може брати участь в управлінні компанією протягом трьох років – його замінить Річард Тенг.

Чжао у вівторок, 21 листопада, визнав себе винним у порушенні закону про банківську таємницю у федеральному суді Сіетла. Угода, в якій беруть участь Міністерство юстиції, Міністерство фінансів та Комісія з торгівлі товарними фʼючерсами США, завершує багаторічне розслідування діяльності біржі.

Binance визнала, що дозволяла транзакції з ХАМАС та іншими терористичними угрупованнями на платформі. Сервіс звинуватили за трьома пунктами, включаючи боротьбу з відмиванням грошей, ведення неліцензійного бізнесу з передачі грошей та порушення санкцій США. Самому Чжао загрожує до 10 років увʼязнення, проте його, ймовірно, засудять до 18 місяців за угодою про визнання провини.

“Binance стала найбільшою у світі біржею криптовалют частково через скоєні нею злочини – тепер вона платить один з найбільших корпоративних штрафів в історії США”, – зауважив генеральний прокурор Меррік Гарланд. 

Як ми вже писали раніше, юристів в США було оштрафовано за використання в справі фейкової інформації, що була надана нейромережею ChatGPT. 

У США компанію оштрафували на $150 тисяч за сміття у космосі

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp