Рада дозволила одноразово продати заморожені російські та білоруські рублі

Рада дозволила одноразово продати заморожені російські та білоруські рублі

Фото: Sputnik

242 народних депутати проголосували за відповідну правку до ухваленого закону про вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг №9422

Одержані від продажу гривні спрямують на господарську діяльність та на сплату податків, пояснили в парламенті.

Український парламент дозволив до 31 грудня 2024 року через неросійські та непідсанкційні банки одноразово продати російські та білоруські рублі в безготівковій формі з рахунків у банках-резидентах, які заморозили з початком повномасштабної агресії. Про це повідомляє веб-портал Верховної Ради в середу, 22 листопада. 

Зазначимо, що 242 народних депутати проголосували за відповідну правку №62 до ухваленого в середу закону про вдосконалення державного регулювання ринків фінансових послуг №9422.

Народний депутат Андрій Мотовиловець із правлячої фракції Слуга народу перед голосуванням у Верховній Раді прокоментував відповідний документ. 

“Під час публікації закону до другого читання проведено консультації з Національним банком. Правка стосується українських платників податків, які мають рахунки в рублях, заблоковані. Ми дозволяємо одноразово їх продати, отримати гривні і спрямувати ці гроші на господарську діяльність, на сплату податків”, – пояснив він.

Як ми вже писали, в жовтні українці придбали рекордну кількість валюти за 10 років. У свою чергу НБУ продав на міжбанку найбільший обсяг доларів із червня минулого року.

Крім того, Нацбанк готується до другого етапу пом’якшення валютних обмежень. Тим часом зараз регулятор продовжує втілювати перехід до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp