У Карпатах запрацювала рекордна газова свердловина

У Карпатах запрацювала рекордна газова свердловина

Фото: Нафтогаз

Україна розвиває видобуток газу навіть в умовах війни

Було відкрито перспективний поклад у мезозойському газоносному комплексі Карпат на родовищі, яке вважалося виснаженим.

У Карпатах розвідувальна свердловина дала приплив газу з дебітом понад 200 тис. куб. м газу на добу. Це рекордний показник для родовищ західного регіону за останні 20 років, повідомила компанія Укргазвидобування у п’ятницю, 17 листопада.

Вказано, що було відкрито перспективний поклад у мезозойському газоносному комплексі Карпат на родовищі, яке вважалося виснаженим. Саме на ньому пробурили розвідувальну свердловину.

“Нову свердловину глибиною 1600 м команда фахівців БУ Укрбургаз пробурила з метою дорозвідки виснаженого родовища. Рекордні показники газовидобутку було досягнуто завдяки використанню сучасних технологій, зокрема бурового верстата Іван Богун”, – йдеться у повідомленні.

В Укргазвидобуванні зазначили, що західний регіон має великий потенціал для відкриття нових покладів вуглеводнів. А результат цієї свердловини і загалом роботи на старих родовищах демонструє ефективність використання сучасних технологій і нових підходів.

Зараз фахівці компанії працюють над розширенням технологічних можливостей наземної інфраструктури для збільшення продуктивності свердловини.

Нагадаємо, на початку листопада в Україні почали працювати ще дві газові свердловини із сумарним добовим дебітом 500 тис. кубометрів.

А в серпні в Україні відкрили нове родовище газу, запаси якого можуть сягати 1 млрд кубометрів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp