Омбудсмен повідомив, на що скаржиться український бізнес

Омбудсмен повідомив, на що скаржиться український бізнес

Фото: Unsplash

У третьому кварталі Рада допомогла бізнесу повернути 305,6 млн грн

У липні-вересні 2023 року податкових питань стосувалося 176 або 58% скарг в порівнянні з близько 70% у першому та другому кварталах 2023 року.

Рада бізнес-омбудсмена отримала від підприємців 310 скарг щодо недобросовісної поведінки державних контролюючих органів та закрила 180 справ за результатами роботи у третьому кварталі 2023 року. На початок листопада розслідування 99 справ триває. Про це пише портал Мінфін з посиланням на звіт Ради.

Зазначається, що вперше за період дії воєнного стану найбільша кількість скарг від бізнесу надійшла на податкові перевірки, змістивши на друге місце проблеми з реєстрацією податкових накладних.

“У липні-вересні 2023 року податкових питань стосувалося 176 або 58% скарг в порівнянні з близько 70% у першому та другому кварталах 2023 року”, – йдеться у повідомлені. 

Крім податкових питань, у третьому кварталі до Ради продовжили надходити звернення щодо зловживань правоохоронних органів та митниці – їх кількість склала 13% та 9% відповідно. 

За власною оцінкою, у третьому кварталі Рада допомогла бізнесу повернути 305,6 млн грн. З початку діяльності сума фінансового ефекту Ради склала 25 млрд грн. 

Верховна Рада схвалила скасування мораторію на проведення податкових перевірок.

Як повідомлялося, парламент 8 листопада 2023 року ухвалив закон щодо переспрямування так званого військового податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) з місцевих бюджетів до державного, щоб спрямувати ці кошти переважно на закупівлю дронів й озброєння.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp