Апеляційний суд прийняв рішення по ПриватБанку

Апеляційний суд прийняв рішення по ПриватБанку

Фото: Getty Images

ПриватБанк залишиться у власності держави

Скасовано рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов ексспіввласника Приватбанку Ігоря Коломойського.

Шостий апеляційний адміністративний суд закрив провадження щодо оскарження ексвласниками ПриватБанку рішення про виведення його з ринку за участю держави і підтвердив неможливість повернення націоналізованого банку колишнім власникам. Про це повідомив Національний банк у середу, 15 листопада.

Вказано, що суд скасував рішення Окружного адміністративного суду Києва від 18 квітня 2019 року, яким було задоволено позов ексспіввласника Приватбанку Ігоря Коломойського до Нацбанку, Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про протиправність і скасування рішень про виведення неплатоспроможного банку з ринку.

В НБУ привітали рішення суду та наголосили, що виведення неплатоспроможного ПриватБанку з ринку було здійснено відповідно до норм чинного законодавства для забезпечення фінансової стабільності та збереження коштів громадян.

“Сьогодні, через шість років, суд підтвердив неможливість повернення колишнім власникам ПриватБанку, на докапіталізацію якого держава витратила понад 155 млрд грн. Також слід констатувати, що всі рішення державних органів щодо націоналізації ПриватБанку є чинними”, – зазначив начальник управління претензійно-позовної роботи юридичного департаменту НБУ Віктор Григорчук.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Верховний суд підтвердив законність націоналізації ПриватБанку. Тоді було закрито провадження у справі за позовом колишнього міноритарного акціонера ПриватБанку Олександра Дубілета.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp