Болгарія запровадила додатковий податок на транзит газу з РФ

Болгарія запровадила додатковий податок на транзит газу з РФ

Фото: tap-ag.com

Болгарія почала стягувати додатковий податок на транзит російського газу

Російський енергетичний монополіст Газпром поки що не повідомив, чи має намір платити податок, що ставить під сумнів ефективність цього заходу, але в Болгарії розраховують на виплати.

Болгарія почала стягувати додатковий податок на імпорт та транзит трубопровідного газу з Росії. Про це повідомляє Bloomberg.

Податок, запроваджений із середини жовтня, покликаний збільшити доходи Болгарії та обмежити можливості Росії фінансувати війну проти України.

Як повідомив міністр фінансів Асен Василєв, болгарський уряд розраховує отримати перші щомісячні надходження протягом наступних десяти днів.

Угорщина, яка залежить від російського газу, що транспортується транзитом через Болгарію, заявила, що дії болгарського уряду незаконні, і вимагає розслідування. Сербія й Північна Македонія теж висловили стурбованість із цього приводу.

Російський енергетичний монополіст Газпром поки що не повідомив, чи має намір платити податок, що ставить під сумнів ефективність цього заходу, але в Болгарії розраховують на виплати і закликають не спекулювати на цій темі. 

Раінше повідомлялося, що частка РФ на світовому ринку газу до 2030 року зменшиться вдвічі. Припинення постачання газу з РФ до Європи після вторгнення в Україну стало випробуванням для глобальної енергетичної системи, але спроба Росії використати постачання газу для політичного впливу не вдалася.

Нафтогазові доходи Росії рекордно зросли

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp