Попри обмеження Китай купує американське обладнання для мікросхем – ЗМІ

Попри обмеження Китай купує американське обладнання для мікросхем - ЗМІ

Фото: Getty Images

Китай скуповує американське обладнання для виробництва мікросхем

Китай накопичував обладнання, скориставшись розривом між запровадженням обмежень на експорт: США оголосили про це у жовтні 2022 року, а Японія й Нідерланди у липні та вересні 2023 року відповідно.

Попри низку обмежень китайські компанії скуповують американське обладнання для виробництва чипів, пише Reuters.

Повідомляється, що обмеження на експорт були запроваджені адміністрацією президента США ще у 2022 році: відтоді китайським виробникам мікросхем забороняється отримувати у США інструменти для їх виробництва, якщо вони будуть використовуватися для передових мікросхем.

Але оскільки міністерство торгівлі використовує обмеження в 14 нанометрів, імпортери часто можуть придбати обладнання, якщо вони стверджують, що використовують придбане на старій виробничій лінії, а можливості для перевірки обмежені.

Китай накопичував обладнання, скориставшись розривом між запровадженням обмежень на експорт: США оголосили про це у жовтні 2022 року, а Японія й Нідерланди у липні та вересні 2023 року відповідно.

Зазначається, що  з січня по серпень 2023 року Китай імпортував з Нідерландів обладнання для виробництва напівпровідників на суму 3,2 мільярда доларів, що на 96,1% більше, ніж за той самий період 2022 року (на 1,7 мільярда доларів). За перші вісім місяців 2023 року обсяг імпорту Китаєм напівпровідникового обладнання з усіх країн склав 13,8 мільярда доларів США.

Раніше повідомлялося, що США посилять обмеження продажу мікросхем у Китай. США додатково працюють нажд тим, щоб завадити американським виробникам мікросхем продавати Китаю напівпровідники в обхід урядових обмежень.

Китай створить фонд у $40 млрд для виробництва мікрочипів – ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp