Укрнафта заявила про рекордний прибуток

Укрнафта заявила про рекордний прибуток

Фото: Укрнафта

Укрнафта за перше півріччя сплатила 12,3 млрд гривень податків

Прогнозована виручка Укрнафти за підсумками 2023 року буде на рівні 95 млрд гривень, що вдвічі перевищить середньорічний дохід за останні 10 років.

Державна компанія Укрнафта з початку 2023 року отримала чистий прибуток понал 20 млрд гривень. Про це повідомив її генеральний директор компанії Сергій Корецький у Facebook у вівторок, 14 листопада.

“Чистий прибуток за перше півріччя 2023 року склав 14,1 млрд грн. На поточний момент чистий прибуток перевищив 20 млрд грн. Це – чистий прибуток від господарської діяльності, результат після сплати всіх податків, зокрема податку на прибуток. Без жодних змін облікової політики”, – написав він.

За словами Корецького, прогнозована виручка Укрнафти за підсумками поточного року буде на рівні 95 млрд гривень, що вдвічі перевищить середньорічний дохід за останні 10 років.

“І зростання цін на нафту тут ні до чого. Прозора ринкова робота без посередників”, – запевнив він.

Також Корецький розповів, що компанія за перше півріччя сплатила 12,3 млрд гривень податків, зокрема 3,3 млрд гривень податку на прибуток. План податкових платежів за весь 2023 рік – 27 млрд гривень, зокрема майже 5 млрд податку на прибуток.

“Для прикладу, за останні 10 років було сплачено 12 млрд гривень податку на прибуток. Відповідно, тільки за 2023-й компанія перерахує до держбюджету вп’ятеро більше коштів, ніж було в середньому протягом 2012-2021 років”, – зазначив він.

Водночас за результатами господарської діяльності в поточному році компанія готується виплатити щонайменше 6 млрд гривень дивідендів у разі ухвалення зборами акціонерів рішення про виплату мінімальної ставки 30%, що навіть у такому разі буде більше за загальний результат останніх 10 років.

Нагдаємо, рік тому Україна “націоналізувала” п’ять великих компаній, серед яких була у Укрнафта. Відповідне рішення було ухвалено 5 листопада під час засідання Ставки верховного головнокомандувача.

А у вересні стало відомо, що Укрнафта отримала в управління мережу АЗК Glusco. Мова йде про понад 200 автозаправних комплексів та різних об’єктів нерухомості.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp