У Мінагро розповіли про боротьбу з “чорним” зерном

У Мінагро розповіли про боротьбу з  чорним  зерном

Фото: Getty Images

Боротьба з “чорним” зерном дає результати

У міністерстві сподіваються, що звернень від фермерів, які хочуть продати легально вирощений врожай, а нікому, буде менше, завдяки запровадженню списку верифікованих агроекспортерів.

Український уряд вживає заходів для розв’язання вирішення проблеми “чорного” зерна, і вони вже дають бажані результати. Про це під час фермерського зльоту Кооперація 360 сьогодні, 13 листопада, повідомив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства Тарас Висоцький, пише Інтерфакс-Україна.

“Ми отримуємо багато звернень від аграріїв щодо “чорного” зерна та мотивування продажу. Думаю, вже всі відчули, що дуже багато робиться, щоб цього не було. Багато вже пішло, на щастя, таких продавців із ринку”, – зазначив Висоцький.

Висоцький відмовився називати компанії, які за готівку скуповували зернові й олійні культури, але наголосив: у Міністерстві аграрної політики і продовольства сподіваються, що звернень від фермерів, які хочуть продати легально вирощений врожай, а нікому, буде менше, завдяки запровадженню списку верифікованих агроекспортерів.

Як зазначив заступник міністра, боротьба з “чорним” зерном – один із заходів повернення ринку в легальну площину.

“Це також означає, що в аграріїв є більше можливостей продавати офіційно і за кращу ціну”, – уточнив Висоцький.

Він додав, що актуальність легальної торгівлі в агросекторі зросла, оскільки взяти участь у державній програмі кредитування “5-7-9”, під яку в держбюджеті-2024 закладено 18 млрд грн, з можуть лише аграрії, які працюють легально.

“Боротьба з тіньовим обігом зерна і недоотриманими фермерами заробітками має допомогти більшій кількості підприємств отримати пільгові кредити”, – резюмував Висоцький.

Раніше повідомлялося, що у жовтні Україна змогла наростити експорт агропродукції. За підсумками жовтня Україна експортувала 4,8 млн тонн агропродукції, що на 15% більше показника за вересень.

 В Україні вчетверте покращили прогноз врожаю

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp