У Метінвесті заявили про відмову від податкових пільг

У Метінвесті заявили про відмову від податкових пільг

Фото: Запоріжсталь

Металургійні підприємства Метінвеста завантажені на 65-75% потужності

За дев’ять місяців поточного року були поповнені на понад 2 млрд гривень бюджети шести міст, у яких присутні підприємства групи.

Група Метінвест відмовилась від податкових пільг попри малу завантаженість підприємств. Про це розповіла у інтерв’ю фінансова директорка групи Юлія Данкова.

Вона нагадала, що внаслідок війни Метінвест втратив контроль над двома великими комбінатами в Маріуполі та призупинив виробництво в Авдіївці.

“Зараз наші металургійні підприємства завантажені на 65-75% потужності, а гірничо-збагачувальні комбінати – на 35-40%. Ці та інші виклики, які ми продовжуємо долати, змусили нас перебудувати бізнес, аби вижити”, – сказала Данкова.

За її словами, завантаження криворізьких ГЗК зменшилось через неможливість вивозити залізорудну сировину морем. Експорт здійснюється через західні прикордонні переходи до споживачів в Європі, але його обсяги значно нижчі, ніж у довоєнний час.

“Відстань до портів ЄС втричі більша за відстань до чорноморських портів України. А це означає здорожчання логістики в 4-6 разів проти довоєнних показників. На цьому фоні динаміка рентних платежів знижується. Якщо у 2022 р. Метінвест сплатив за користування надрами 3,2 млрд грн, то за 9 місяців цього року – 1,5 млрд грн”, – наголосила Данкова.

Фіндиректорка повідомила, що попри складнощі, компанія відмовилася від податкових пільг, на які має право за законодавством, і сплачує податки в повному обсязі. В результаті за дев’ять місяців поточного року Метінвест поповнив бюджети шести міст присутності на понад 2 млрд грн: Кривий Ріг отримав 750 млн грн податків, Запоріжжя – 640 млн грн, Кам’янське – 524 млн грн, Покровськ – 242 млн грн, Авдіївка – 9 млн грн.

Загалом Метінвест за дев’ять місяців 2023 року перерахував до бюджетів усіх рівнів в Україні майже 11 млрд грн податків і зборів.

Також відомо, що за 600 днів війни компанія Ріната Ахметова спрямувала на допомогу Україні 4,2 млрд гривень і залишається одним з найбільших приватних донорів ЗСУ: виготовляє бронежилети, мобільні укриття, броньовані щити для авто та “ловці ланцетів”, а також закупила та поставила на фронт майже 2 тисячі різних дронів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp