Резерви України скорочуються третій місяць поспіль

Резерви України скорочуються третій місяць поспіль

Фото: Пресс-центр НБУ

Нацбанк назвав причини зниження золотовалютних резервів

Регулятор витратив більше валюти на підтримку гривні в перші дні після переходу до режиму керованої гнучкості курсу.

Міжнародні резерви України у жовтні скоротилися на 1,9% до 38,973 млрд доларів. Така тенденція триває третій місяць поспіль, повідомив Національний банк у вівторок, 7 листопада.

“Така динаміка зумовлювалася інтервенціями НБУ та борговими виплатами країни в іноземній валюті. Водночас обидва чинники значною мірою були компенсовані надходженнями від міжнародних партнерів”, – йдеться в повідомленні.

За даними регулятора, у жовтні динаміку міжнародних резервів визначала низка чинників.

По-перше, операції НБУ на валютному ринку. У жовтні було продано на валютному ринку 3 351,5 млн доларів, а викуплено до резервів – 14 млн доларів. Чистий продаж валюти становив 3 337,5 млн доларів порівняно із 2 691,4 млн доларів у вересні.

За даними НБУ, зростання інтервенцій насамперед зумовлювалося ситуативним збільшенням попиту на валюту в перші дні переходу від фіксації курсу до режиму керованої гнучкості курсу.

Так, з 2 до 6 жовтня чистий продаж валюти Нацбанком на валютному ринку становив відповідно до балансових даних 1 151,7 млн доларів, майже половину цього обсягу НБУ продав у перший день дії нового курсового режиму. Надалі інтервенції НБУ з продажу валюти стабілізувалися до рівня, що спостерігався до моменту переходу до керованої гнучкості курсу.

По-друге, надходження на користь уряду та виплати за державним боргом.

На валютні рахунки уряду в НБУ надійшло 3 313,1 млн доларів. З цієї суми:

  • 1 590,4 млн доларів – макрофінансова допомога від ЄС;
  • 1 150,0 млн доларів – грант від США через Цільовий фонд донорів Світового банку;
  • 572,7 млн доларів – від розміщення валютних облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).

Уряд України виплатив за обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті 892,5 млн доларів. Крім того, Україна сплатила МВФ 80,1 млн доларів.

Нагадаємо, у липні резерви України встановили історичний рекорд – 41,7 млрд доларів. Після цьго вони почали знижуватися.

Нагадаємо, за минулий тиждень НБУ скоротив продаж валюти на міжбанку до 563 млн доларів. Це близько до середнього рівня продажів за тиждень з початку року (570 млн доларів). Тенденція зниження об’ємів продажів триває вже два тижні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp