Рішення прийнято: енергоблок №1 ПАЕС працюватиме ще 10 років

Рішення прийнято: енергоблок №1 ПАЕС працюватиме ще 10 років

Фото: надане рекламодавцем

“Визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблока № 1 ПАЕС на визначених у проєкті рівнях потужності до 2 грудня 2033 року”, – таке рішення було ухвалене 2 листопада на засіданні Колегії ДІЯРУ.

Члени Колегії заслухали доповідь про результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки (ЗППБ) енергоблока №1 Південноукраїнської АЕС. Державна експертиза ядерної та радіаційної безпеки матеріалів ЗППБ була проведена відповідно до вимог статті 40 Закону України “Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку”. Також на засіданні Колегії було розглянуто результати інспекційного обстеження, яке проводилося 21-25 серпня 2023 року комісією Держатомрегулювання із залученням фахівців ДСНС України, Міністерства оборони України, ДНТЦ ЯРБ, у відповідності до вимог статті 12 Закону України “Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії”.

Проаналізувавши результати проведеної роботи та результати експертиз Колегія Держатомрегулювання констатувала:

– результати державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ЗППБ енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС та інспекційного обстеження підтверджують можливість подальшої безпечної довгострокової експлуатації енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС;

– енергоблок № 1 Південноукраїнської АЕС задовольняє вимоги з ядерної та радіаційної безпеки за показниками цільових критеріїв безпеки.

Враховуючи ці аспекти Колегія Держатомрегулювання прийняла рішення схвалити висновок державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки Звіту з періодичної переоцінки безпеки енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС. Ґрунтуючись на відомостях, наданих у Звіті з періодичної переоцінки безпеки щодо термінів експлуатації корпусу реактора, споруд, систем та елементів, важливих для безпеки, висновку державної експертизи ядерної та радіаційної безпеки ЗППБ енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС, визнати обґрунтованою можливість безпечної експлуатації енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС на визначених у проекті рівнях потужності до 2 грудня 2033 року.

Відповідні зміни незабаром будуть внесені ДІЯРУ до ліцензії, виданої ДП “НАЕК “Енергоатом” на право здійснення діяльності на етапі життєвого циклу “експлуатація ядерної установки енергоблока № 1 Південноукраїнської АЕС”. 

Коментуючи рішення засідання Колегії Держатомрегулювання, на якому обговорювалось питання стану виконання робіт з обґрунтування можливості подальшої довгострокової експлуатації енергоблока №1 президент ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін зазначив: “Ми отримали підтвердження можливості подальшої безпечної експлуатації цього енергоблока ще на 10 років, протягом яких гарантовані ядерна та радіаційна безпека, захист персоналу, населення та довкілля. Унікальність цієї події в тому, що вперше в Україні всі необхідні процедури та експертизи для отримання відповідного висновку здійснювались згідно із західними стандартами та без довготривалого відключення блоку від енергосистеми”

Управління інформації та громадських зв’язків