Американська Chevron купує конкурента Hess за $53 млрд

Американська Chevron купує конкурента Hess за $53 млрд

Фото: Getty Images

Закриття угоди між Chevron і Hess очікується у першій половині 2024 року

Угода укладена в той момент, коли енергетичні компанії США прагнуть використати величезні прибутки, отримані внаслідок енергетичної кризи.

Американська нафтогазова компанія Chevron домовилася про придбання конкурента Hess за 53 мільярди доларів. Загальна сума угоди, включаючи борг, досягає 60 мільярдів доларів, повідомила 23 жовтня газета Financial Times.

Закриття угоди очікується у першому півріччі 2024 року. 

За словами голови Chevron Майка Вірта, її реалізація дозволить корпорації “зміцнити довгострокові показники та розширити портфель за рахунок активів світового класу”.

За інформацією видання, придбання Hess збільшить видобуток нафти та газу Chevron більше ніж на 10%.

Раніше в інтерв’ю Financial Times Вірт розкритикував прогнози Міжнародного енергетичного агентства, згідно з якими попит на викопне паливо досягне піку до кінця цього десятиліття.

“Я не думаю, що вони хоч скільки-небудь мають рацію. Можна будувати сценарії, але ми живемо в реальному світі і маємо розподіляти капітал для задоволення реальних потреб”, – наголосив голова Chevron.

Тим самим компанія “подвоїла свою ставку на те, що попит на викопне паливо залишиться стійким у найближчі десятиліття.

Американська Exxon купує свого сланцевого конкурента Pioneer за $60 млрд

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp