У ЄС обговорюють запровадження світового податку для мільярдерів

У ЄС обговорюють запровадження світового податку для мільярдерів

У ЄС оцінили потенційний прибуток від світового податку на мільярдерів

У Євросоюзі заговорили про світовий податок на мільярдерів. Міг би залучати 250 мільярдів доларів на рік.

Уряди повинні відкрити новий фронт у міжнародній боротьбі з ухиленням від сплати податків за допомогою глобального мінімального податку на мільярдерів, який міг би залучати 250 мільярдів доларів на рік. Про це пише Reuters з посиланням на заяву Податкової обсерваторія ЄС.

 

За даними дослідницької групи Паризької школи економіки, у разі стягнення ця сума еквівалентна лише 2% від майже 13 трлн доларів, якими володіють 2700 мільярдерів у всьому світі.
 

Наразі ефективний особистий податок мільярдерів часто набагато менший, ніж той, який платять інші платники податків зі скромнішим достатком, йдеться у звіті групи про ухилення від податків за 2024 рік. Це пояснюється тим, що мільярдери можуть зберігати статки в підставних компаніях, захищаючи їх від податку на прибуток. 
 

“На наш погляд, це важко виправдати, тому що це може підтримати стійкість податкових систем і соціальну прийнятність податків”, – заявив директор Податкової обсерваторії Габріель Цукман.
 

Обсерваторія підрахувала, що особистий податок мільярдерів у США становить близько 0,5%, а у Франції дорівнює нулю.

 

Як зазначає агентство, зростаюча нерівність у багатстві в деяких країнах викликає заклики до найбагатших громадян нести більший податковий тягар, оскільки уряди намагаються боротися зі старінням населення, величезними потребами у фінансуванні для зміни клімату та заборгованістю від COVID-19.

Нагадаємо, російські олігархи, які перебувають під тиском міжнародних санкцій, вивели активи на десятки мільярдів з Європи після повномасштабного вторгнення РФ до України.

Група компаній олігарха не сплатила податки на 108 млн – БЕБ

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp