Кабмін збирається штрафувати за назви “шампанське” і “коньяк”

Кабмін збирається штрафувати за назви  шампанське  і  коньяк

Фото: АР

Назви “коньяк” та “шампанське” можуть використовувати тільки французьки виробники з відповідних регіонів

Штраф за незаконне використання географічних зазначень алкогольної і харчової продукції планують ввести наприкінці наступного року.

У Верховній Раді зареєстрований урядовий законопроєкт, який передбачає штрафи за незаконне використання зареєстрованих брендів алкогольної та харчової продукції. Про це свідчить картка проєкту закону на сайті парламенту.

Так, документ передбачає введення адміністративної відповідальності за порушення законодавства у сфері географічних зазначень спиртних напоїв і харчових продуктів.

Зокрема, алюзія (пряме або непряме посилання на одну або декілька офіційних назв спиртних напоїв та харчових продуктів або їхніх географічних зазначень під час опису, представлення, маркування) передбачає штраф від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 гривень до 850 гривень).

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту, закон “Про географічні зазначення спиртних напоїв”, ухвалений в грудні 2022 року, вводиться в дію 28 грудня 2024 року.

Цей закон має гармонізуються положення національного законодавства з нормами права ЄС та встановити загальні правила визначення, опису, представлення і маркування продукції та захисту географічних зазначень.

Згідно з міжнародним правом, використання назви “шампанське” закріплено за виробниками ігристого вина тільки у французькому регіоні Шампань, а “коньяк” – в регіоні Шарант у Франції. Підписавши Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, Україна взяла на себе зобов’язання дотримуватися міжнародних стандартів регіональних назв.

Нагадаємо, у 2019 році Рада прийняла закон про захист географічних брендів. Україна підписала Угоду про асоціацію з ЄС і взяла на себе зобов’язання охороняти європейські географічні назви від підробок. Закон стосується, в тому числі, брендів “шампанське” і “коньяк”.

А у 2020 році Україна припинила експорт продукції під назвами “коньяк” і “шампанське”, замінивши їхні назви на “вино ігристе” і “бренді”.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp