Компанії ЄС допомагають РФ реалізувати стратегічний проєкт в Арктиці – ЗМІ

Компанії ЄС допомагають РФ реалізувати стратегічний проєкт в Арктиці - ЗМІ

Компанії ЄС відіграли важливу роль у розбудові Росією Арктик СПГ 2

Європейські компанії допомагають Росії реалізувати проєкт з видобутку та скраплення природного газу в Арктиці.

За підтримки західних корпорацій Росія продовжує розбудову нового масштабного проєкту з видобутку та скраплення природного газу в Сибіру під назвою Арктик СПГ 2. Про це йдеться у розслідуванні, опублікованому 19 жовтня німецьким виданням Der Spiegel/ZDF та французьким Le Monde.

 

Повідомляється про причетність до будівництва німецької інжинірингової компанії Linde. Після санкції Євросоюзу, пов’язаних із повномасштабним вторгненням Росії в Україну, компанія оголосила про припинення будь-яких нових проєктів у Росії. Однак Linde виконала свої контракти щодо Арктик СПГ 2.

Компанія відправила в Росію щонайменше три партії обладнання, в тому числі одну, зареєстровану російською митницею 1 червня 2022 року, через п’ять днів після набуття чинності санкцій ЄС.

 

Зазначається, що у 2022 році фактична поставка могла відбутися раніше, до початку дії санкцій. 

 

У виданні звертають увагу також на те, що у 2018 році (через чотири роки після окупації Криму Росією – ред.) Linde взяла на себе зобов’язання поставити теплообмінники для цього проєкту.

 

Ще одна компанія, яка привернула до себе увагу розслідувачів – французька інжинірингова компанія Technip.

 

Хоча контракт на управління міжнародними аспектами проєкту Technip підписала до повномасштабного вторгнення Росії в Україну – у 2019 році, але потім компанія дуже поспішала виконати якомога більше робіт до того, як санкції ЄС набудуть чинності.

 

Загалом розслідування показало, що з лютого 2022 року обладнання для Арктик СПГ 2 відвантажували компанії з Великої Британії, Італії та США. 

 

Дані російської митниці свідчать, що з моменту вторгнення в Україну головній торговій компанії проєкту було поставлено обладнання з Європи на суму 400 мільйонів доларів.

 

Вивчаючи російські митні дані та супутникові знімки, було виявлено, що такі компанії, як Linde і Technip, пішли на все, щоб задовольнити своїх російських клієнтів. Завдяки допомозі західних інжинірингових компаній, попри санкції,  Росія змогла завершити першу виробничу лінію проєкту чітко за графіком – у липні 2023 року. 

 

Тепер, якщо дві інші частини проєкту будуть також завершені, Арктик СПГ 2 вироблятиме 19 мільйонів тонн СПГ на рік і сприятиме досягненню мети Росії щодо використання Північного морського шляху для експорту 100 мільйонів тонн СПГ на рік. 

Нагадаємо, раніше у Польщі виявили схему обходу ембарго для ввезення вугілля з РФ. Так, за останній рік до країни попри ембарго ЄС з російських портів перевезено близько 1,5 млн тонн вугілля. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp