Фінансова розвідка виявила сумнівні операції на 85 млрд грн

Фінансова розвідка виявила сумнівні операції на 85 млрд грн

Фото: facebook.com/NationalBankOfUkraine

За 9 місяців 2023 року Держфінмоніторинг зібрав матеріали про можливі порушення на суму 85,3 млрд грн

З початку року Держфінмоніторинг направив до правоохоронних органів 870 матеріалів, які стосуються відмивання доходів та фінансування тероризму.

Державна служба фінансового моніторингу як підрозділ фінансової розвідки України протягом дев’яти місяців 2023 року направила до правоохоронних органів 870 матеріалів щодо відмивання доходів, отриманих злочинним шляхом, на суму 85,3 мільярда гривень. Про це 19 жовтня повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що Держфінмоніторинг вживав посилених заходів щодо протидії легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення. Насамперед з метою результативного санкційного тиску на РФ. 

“В рамках операційної діяльності за дев’ять місяців 2023 року Держфінмоніторингом до правоохоронних органів направлено 870 матеріалів (477 узагальнених матеріалів та 393 додаткових узагальнених матеріали). У вказаних матеріалах сума фінансових операцій, які можуть бути пов’язані з легалізацією коштів, та із вчиненням кримінального правопорушення, становить 85,3 мільярда гривень”, – йдеться у пресрелізі.

Сума зупинених фінансових операцій та заблокованих коштів становить у еквіваленті 3,6 мільярда гривень.

“Зараз основним напрямком діяльності Держфінмоніторингу є виявлення фінансових операцій та осіб пов’язаних з фінансуванням тероризму/сепаратизму та військовою агресією з боку РФ та РБ проти України… До правоохоронних органів направлено 207 таких матеріалів”, – наголосили у службі.

Нагадаємо, у жовтні суд в Україні вперше ухвалив рішення про виплату винагороди викривачеві корупції.

Олігарха Фрідмана підозрюють у відмиванні грошей

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp