У Метінвесті розповіли, як змогли вистояти під час війни

У Метінвесті розповіли, як змогли вистояти під час війни

Фото: Метінвест

Юрій Риженков розповів про дії Метінвесту в умовах війни

На початку війни було порушено вертикально інтегровану структуру Метінвесту, зазначив Юрій Риженков.

Група компаній Метінвест зіткнулась з серйозними викликами на початку повномасштабного вторгнення Росії і втратою ключових заводів у Маріуполі. Про кроки, які забезпечили виживання компанії та її подальший розвиток, розповів в інтерв’ю СЕО групи Юрій Риженков.

За його словами, на початку війни було порушено вертикально інтегровану структуру Метінвесту, тому було вирішено дати можливість дочірнім структурам за кордоном діяти незалежно.

“Нашою метою було забезпечити можливість для однієї частини компанії безперешкодно функціонувати, поки інша змушена боротися з наслідками війни. Наступний крок за порядком, але не за значенням, – це евакуація цивільного населення з регіонів, що найбільше постраждали від бойових дій. Ми намагалися перевезти якнайбільше людей та забезпечити їх усім потрібним, зокрема тимчасовим прихистком та предметами першої потреби”, – розповів Риженков.

За його словами, третьою ініціативою стала підтримка ЗСУ в стримуванні російського наступу. Для цього компанія залучила важку техніку для будівництва оборонних споруд, а також забезпечувала бійців броньованою сталлю, бронежилетами та іншими критично необхідними речами.

“Потім ми почали переглядати логістику, порушену через блокування чорноморських портів. Нам потрібно було перемістити все до західного кордону та тісно співпрацювати не лише з Укрзалізницею, а й з польськими, румунськими та угорськими перевізниками, які виявилися не зовсім підготовленими до такого зростання обсягів вантажоперевезень”, – наголосив Риженков.

Відбулися зміни і у внутрішньому управлінні Метінвесту. За словами Риженкова, компанія зробила основним принципом делегування повноважень: керівництво делегувало якомога більше повноважень тим людям, які перебували безпосередньо на місцях. Цей підхід забезпечив швидке прийняття рішень та посилив рівень відповідальності.

Нагадаємо, за півроку Метінвест сплатив 6,3 млрд гривень податків. А за другий квартал поточного року група перерахувала до держбюджету понад 3,8 млрд гривень, що на 51% більше за показник першого кварталу цього ж року.

Також відомо, що за 600 днів війни компанія спрямувала на допомогу Україні 4,2 млрд гривень і залишається одним з найбільших приватних донорів ЗСУ: виготовляє бронежилети, мобільні укриття, броньовані щити для авто та “ловці ланцетів”, а також закупила та поставила на фронт майже 2 тисячі різних дронів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp