В Метінвесті заявили про план переходу до “зеленої” металургії

В Метінвесті заявили про план переходу до  зеленої  металургії

Фото: прес-служба Метінвесту

СЕО Метінвест Юрій Риженков розповів про екологічні плани групи

Через прагнення України прискорити вступ до ЄС групі доводиться пришвидшувати перехід до нових, більш суворих, стандартів екології, заявив її голова.

Група компаній Метінвест наразі працює над новим планом екологічної політики та запроваджує на металургійних комбінатах проєкти по скороченню викидів. Про це заявив генеральний директор групи Юрій Риженков.

“Метінвест – це не лише українська, а і європейська компанія. Ми маємо відповідати всім вимогам, які досить-таки суворі. Зараз Україна прагне прискорити вступ до ЄС, а це означає, що нашому бізнесу потрібно буде здійснити перехід до нових стандартів швидше, ніж передбачалося спочатку”, – сказав він. 

Голова Метінвесту акцентував, що наразі компанія зосереджена на переведенні підприємств на високоякісну залізну руду для технології заліза прямого відновлення (DRI), що має вирішальне значення для сталого виробництва сталі в Європі. 

“Це має особливе значення, оскільки нам не вистачає вторинної сировини для електродугових печей. І це глобальне питання для української металургії, якій для “зеленого переходу” стратегічно важливо зберегти всередині країни якомога більше вторинної сировини – металобрухту”, – пояснив Риженков.

Він додав що плани Метінвесту також передбачають проєктування потужностей з виробництва заліза прямого відновлення – DRI-окатків та гарячебрикетованого заліза (HBI) у Криворіжжі. Крім того, на меткобмінатах компанія працює над проєктами, спрямованими на скорочення викидів вуглецю у короткостроковій та середньостроковій перспективі.

“Це передбачає поступову ліквідацію доменних печей та їхньої заміни електродуговими печами. Це зменшить викиди СО2 до рівня, який наразі вважається стандартом для сталого виробництва сталі в Європі”, – резюмував Риженков.

Нагадаємо, влітку повідомлялося, що група Метінвест приєдналася до урядової платформи з відновлення вітчизняної металургії із застосуванням “зелених” технологій. Підписання меморандуму про партнерство відбулося на конференції з відновлення України, яка проходила в Лондоні. За оцінками учасників конференції, вартість середньострокової стратегії “зеленого” переходу до 2035 року становить близько 35 млрд доларів. Такі інвестиції забезпечать виробництво до 15 млн тонн “зеленої” сталі на рік.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp