Нацбанк удвічі зменшив продаж доларів

Нацбанк удвічі зменшив продаж доларів

Фото: Прес-центр НБУ

Нацбанк почав менше продавати доларів

З початку року регулятор продав для підтримки балансу на ринку понад 21 млрд доларів, а придбав лише 208 млн.

Національний банк України на поточному тижні за 9-13 жовтня продав 575 млн доларів, а купив лише 250 тисяч доларів. Про це свідчать дані регулятора у неділю, 15 жовтня.

Таким чином, об’єм продажів на міжбанківському валютному ринку став удвічі меншим, ніж за перший тиждень дії режиму гнучкості обмінного курсу, коли було продано майже 1,2 млрд доларів.

Загалом з початку 2023 року НБУ продав для підтримки балансу на ринку 21,2 млрд доларів, а придбав лише 208 млн доларів.

Тим часом на міжбанківському валютному ринку курс долара за тиждень знизився приблизно на 25 копійок – до рівня 36,36-36-37 грн/долар.

Офіційний курс НБУ за останній тиждень впав більше ніж на 20 копійок і становить на 16 жовтня 36,36 гривень за долар.

Нагадаємо, 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, – спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. З 6 жовтня почалось зниження курсу долара.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp