Нацбанк повідомив про чергове падіння долара

Нацбанк повідомив про чергове падіння долара

Фото: Getty Images

В обмінних пунктах купують долар у середньому по 37,65 гривні

Американський долар стабільно дешевшає і на міжбанківському валютному ринку, і в обмінних пунктах.

Національний банк продовжує знижувати курс долара до гривні після переходу до режиму гнучкості. Долар подешевшав ще на 4 копійки, свідчать дані на сайті регулятора у четвер, 12 жовтня.

Офіційний курс гривні до долара на 13 жовтня встановлено на рівні: 36,3931 грн / 1 дол (-0,0454 грн). А курс євро незначно зріс і буде становити 38,642 грн за 1 євро (+0,0026 грн).

На міжбанку сьогодні курс впав ще на 4 копійки – до 36,39-36,41 грн/долар (купівля-продаж).

А на готівковому ринку американська валюта подешевшала на 5 копійок – до 38,15 гривень і перебуває приблизно на тому ж рівні, що був до рішення НБУ.

Як відомо, 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, – спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. З 6 жовтня почалось зниження долара.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp