У ДТЕК заявили про рекордні витрати під час підготовки до зими

У ДТЕК заявили про рекордні витрати під час підготовки до зими

Фото: ДТЕК

Максим Тимченко розповів, як група ДТЕК готувалась до зими

Компанія закінчила ремонт 16 із 19 запланованих енергоблоків. Наразі готовність теплової генерації ДТЕК сягає 84%.

Група ДТЕК витратила рекордні 20 млрд грн на ремонт і відновлення обладнання ТЕС, електромереж, видобуток вугілля та природного газу при підготовці до майбутнього опалювального сезону. Про це у середу, 11 жовтня, сказав генеральний директор компанії Максим Тимченко на прес-конференції в Києві, повідомила пресслужба ДТЕК.

За його даними, у ремонт ТЕС було вкладено 3,9 млрд грн. Станом на початок жовтня компанія закінчила ремонт 16 із 19 запланованих енергоблоків. Наразі готовність теплової генерації групи сягає 84%.

Також було розконсервовано й модернізовано два енергоблоки ТЕС, що додало додатково понад 500 МВт до потужності енергосистеми України.

На території теплових електростанцій були встановлені додаткові споруди для захистк обладнання. Також  критичне обладнання ТЕС та шахт забезпечили резервними джерелами живлення. Для цього придбали 224 генератори.

Для невідкладного ремонту на випадок обстрілів було сформовано запас критичного обладнання на суму в 1,3 млрд грн.

Тимченко додав, що за результатами поточного року інвестиції в вугільні шахти зростуть в два рази до 7,4 млрд грн. За дев’ять місяців поточного року було введено в роботу 18 нових лав, ще дев’ять буде запущено до кінця року. Крім того, ДТЕК імпортує 210 тис. тонн вугілля для стабільного проходження зими.

Зазначається, що у 2023 році темпи буріння газових свердловин зросли в три рази у порівнянні з минулим роком. Цього року буде пробурено дев’ять свердловин, також почалося буріння першої нафтової свердловини. Загалом інвестиції в газовидобуток зросли до 5,5 млрд грн.

Максим Тимченко зазначив, що за минулу зиму працівники ДТЕК стали ще більш професійними й досвідченими.

“Відновили те, що можна було відновити, закупили резервне обладнання й додатково захистили електростанції”, – наголосив він.

Раніше у ДТЕК заявили про консолідацю зусиль енергетичної галузі до зими. За потреби компанія готова допомогти підприємствам державної генерації з вугіллям.

Також повідомлялося, що у вересні ДТЕК забезпечила підключення нового водогону у Кривому Розі. Енергетики замінили на підстанції трансформатор 2,5 МВА на майже втричі потужний – 6,3 МВА.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp