Офіційний курс гривні прискорив зростання

Офіційний курс гривні прискорив зростання

Фото: Getty Images

На готівковому ринку долар виріс до 38,20 гривень

Офіційний курс гривні до долара впав майже на 7 копійок, в той час як на готівковому ринку курс американської валюти зріс на 5 копійок.

Національний банк знову знизив курс долара до гривні після переходу до режиму гнучкості. Цього разу курс упав ще більше – майже на 7 копійок, повідомляється на сайті регулятора у середу, 11 жовтня.

Так, офіційний курс гривні до долара на завтра встановлено на рівні: 36,4385 грн / 1 дол (-0,0673 грн). Курс євро трохи зріс і становитиме 38,6394 гривень за 1 євро (+0,0345 грн).

На міжбанку сьогодні курс долар впав на 4 копійки – до 36,43-36,45 грн/дол (купівля-продаж).

А на готівковому ринку курс американської валюти зріс на 5 копійок – до 38,20 гривень за долар і перебуває приблизно на тому ж рівні, що був до рішення НБУ.

Як відомо, 3 жовтня Нацбанк запровадив режим керованої гнучкості обмінного курсу. До цього з початку війни регулятор тримав фіксований курс гривні до долара, – спочатку 29,25 грн/долар, а з 21 липня 2022 року – 36,57 грн/долар.

Тепер банки продаватимуть та купуватимуть валюту за вільним курсом без обмеження в 1% від офіційного курсу, що діяло з початку війни. З урахуванням курсу на міжбанку НБУ буде встановлювати офіційний курс. Однак регулятор пообіцяв значно обмежуватиме курсові коливання, не допускаючи як значного ослаблення гривні, так і суттєвого зміцнення. З 6 жовтня почалось зниження долара, яке поступово прискорюється.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp